برای توسعه مکران باید از نظرات دانشگاهیان استفاده شود

بندرعباس- ایرنا- توسعه سواحل مکران یک ضرورت بسیار مهم است و برای رسیدن به یک الگوی مناسب در این بخش، باید از نظرهای افراد نخبه و دانشگاهی استفاده شود.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور شامگاه پنجشنبه در نشست شورای راهبری توسعه مدیریت هرمزگان که با رویکرد توسعه سواحل مکران برگزار شد، گفت: رویکرد ما باید تصمیم های عملیاتی و واقعی برای توسعه سواحل مکران باشد.

جمشید انصاری اظهار داشت:بر این اساس برای دستگاه‌های اجرایی و دولتی تکالیفی مشخص شده تا شاهد شتاب بخشیدن به توسعه در این منطقه باشیم.

معاون رییس جمهوری  و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور تاکید کرد: ما نیز در سطح ملی کمک‌های لازم را خواهیم داشت تا ساز و کار مناسبی برای اجرای طرح توسعه سواحل مکران ایجاد شود.

سواحل مکران در محدوده آب های ساحلی و اقیانوسی دریای عمان از ایستگاه های مهم و اصلی تجارت، اقتصاد و گردشگری ایران است واین منطقه از حوزه گواتر و پسابندر چابهار آغاز می شود و تا منطقه جاسک هرمزگان ادامه دارد.

این سواحل دروازه طلایی ایران اسلامی است که توسعه آن در بخش های مختلف با توجه به فرمایش ها و تاکید مقام معظم رهبری به صورت ویژه در دستور کار دولت تدبیر و امید قرار گرفته است.  

۵۰ تا ۶۰ درصد سواحل مکران در استان هرمزگان قرار دارد و دولت و وزارت راه و شهرسازی و سایر دستگاه های اجرایی در صدد هستند با رونق اقتصادی ساحلی در این منطقه، کسب و کار در بین مردم شرق استان هرمزگان توسعه یابد.

سواحل مکران فرصتی ویژه برای جذب سرمایه گذاران و توسعه و عمران شهرستان های جاسک، سیریک و میناب در شرق استان هرمزگان است.

۷۱۹۸/۲۰۹۴

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha