توسعه سواحل مکران نیازمند اختیارات استانی است

بندرعباس- ایرنا- برای اجرای طرح توسعه سواحل مکران نیاز است با تمرکززدایی، اختیارات بیشتری به استانداران مرتبط تفویض شود.

استاندار هرمزگان عصر پنجشنبه در نشست شورای راهبری توسعه مدیریت استان هرمزگان که با رویکرد توسعه سواحل مکران و با حضور انصاری معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار شد، گفت: به موازات ستاد مرکزی، یک ستاد استانی توسعه سواحل مکران نیز می توان تشکیل داد تا هر چه بیشتر میان توسعه ملی و محلی منطقه پیوند برقرار شود.

فریدون همتی افزود: در دو استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان که در منطقه مکران قرار دارند، استاندار باید مسئول توسعه سواحل مکران باشد و زیر نظر معاون اول رئیس جمهوری و ستاد مرکزی فعالیت خود را انجام دهد.

وی بیان داشت: در این صورت استانداری ها و فرمانداری‌ها می‌توانند پیوند و هم افزایی ملی و محلی مناسبی برای توسعه سواحل مکران ایجاد کنند.

همتی تاکید کرد: ستاد مرکزی توسعه سواحل مکران نیز باید پشتیبانی لازم را در راستای جذب سرمایه و دانش اجرای این طرح داشته باشد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: با اعطای اختیارات مناسب، همه سازمان‌ها و نهادهای دولتی می توانند امکانات خود را در راستای اجرای طرح توسعه سواحل مکران فعال کنند و در کنار آن از حمایت‌های ملی نیز برخوردار خواهند بود.

سواحل مکران در محدوده آب های ساحلی و اقیانوسی دریای عمان از ایستگاه های مهم و اصلی تجارت، اقتصاد و گردشگری ایران است واین منطقه از حوزه گواتر و پسابندر چابهار آغاز و تا منطقه جاسک هرمزگان ادامه دارد.

این سواحل دروازه طلایی ایران اسلامی است که توسعه آن در بخش های مختلف با توجه به فرمایش ها و تاکید مقام معظم رهبری به صورت ویژه در دستور کار دولت تدبیر و امید قرار گرفته است.  

۵۰ تا ۶۰ درصد سواحل مکران در استان هرمزگان قرار دارد و دولت و وزارت راه و شهرسازی و سایر دستگاه های اجرایی در صدد هستند با رونق اقتصادی ساحلی در این منطقه، کسب و کار در بین مردم شرق استان هرمزگان توسعه یابد.

سواحل مکران فرصتی ویژه برای جذب سرمایه گذاران و توسعه و عمران شهرستان های جاسک، سیریک و میناب در شرق استان هرمزگان است.

۷۱۹۸/۲۰۹۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها