مطالعات فاز دوم راه‌آهن زنجان - بیجار بزودی آغاز خواهد شد
عکس تزئینی است

سنندج - ایرنا - وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به اتمام فاز اول مطالعات پروژه راه‌آهن زنجان - بیجار، مطالعات فاز دوم این طرح بزرگ نیز بزودی آغاز خواهد شد.

محمد سلامی عصر پنجشنبه در بازدید از جاده کنارگذر چنگیز قلعه و جاده بیجار - همدان اظهار داشت: این طرح باعث اتصال شهر بیجار به شبکه راه‌آهن سراسری از طریق استان زنجام میشود.

وی همچنین از تامین اعتبار برای آسفالت ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی در شهرستان بیجار به عنوان یکی از مصوبات سفر به این شهرستان خبر داد و افزود: این میزان راه روستایی با تامین اعتبار ویژه در سال ۹۸ آسفالت خواهد شد ‌

وی با حضور در محل اجرای قطعه پایانی جاده بیجار  - همدان اضافه کرد: عملیات اجرایی این طرح به اتمام رسیده و تنها ۶۰۰ متری که در محدوده شهری بیجار قرار دارد باقی مانده که آن هم بزودی با مشارکت شهرداری و حل مشکل معارض، آسفالت شده و مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

اسلامی با اشاره به اعتبار ۷۰۰ میلیارد ریالی برای پروژه بیجار - همدان یادآور شد: بیش از ۱۲ هزار کیلومتر راه شهری با اعتباری بیش از ۱۴۰ میلیارد ریال از ابتدای سال تاکنون در کشور آسفالت شده است.

نماینده مردم شهرستان بیجار در مجلس شورای اسلامی نیز در حاشیه بازدید وزیر راه و شهرسازی از طرح های راهسازی این شهرستان گفت: عملیات عمرانی، آسفالت، بهسازی و تعریض محورهای ارتباطی بیجار در حال انجام است.

حمدالله کریمی افزود: امروز شاهد یک کارگاه راهسازی در محورهای ارتباطی این شهرستان بودیم و این حرکت رو به جلو ادامه دارد و امیدواریم با اتمام کنارگذر شاهد عدم ورود ناوگان حمل و نقل سنگین به داخل شهر و حل مشکلات ترافیکی باشیم.
وی با اشاره به  قول  وزیر برای اتمام جاده بیجار - همدان افزود: ۶۰۰ متر باقی مانده پروژه راه بیجار - همدان با همت دستگاه های اجرایی شهرستان در کمتر از یک ماه آینده به اتمام خواهد رسید.
کریمی با اشاره به لزوم اجرای راه آهن زنجان - بیجار اظهار داشت: ۶ کیلومتر از راه آهن زنجان - بیجار در حال انجام است که با تامین اعتبار اقدامات لازم در این خصوص در بیجار هم آغاز میشود.

محمد صیادی پیمانکار پروژه راه بیجار - همدان هم در مورد موانع موجود گفت: این پروژه بیش از ۱۵۰ کیلومتر طول دارد که ۵۰ کیلومتر آن در حوزه استحفاظی استان کردستان است که ۶ کیلومتر قطعه پایانی امروز افتتاح شد و ۶۰۰ متر باقی در حوزه شهری بیجار نیز با دستور وزیر راه و شهرسازی  هرچه سریعتر به اتمام خواهد رسید و زیر با ر ترافیک می‌رود.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار با بیشترین گستردگی و راه ارتباطی، آخرین ایستگاه بازدید وزیر راه و شهرسازی به استان کردستان است.
۹۹۴۳

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha