۱۸ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۱۰
کد خبرنگار: 926
کد خبر: 83512062
۰ نفر

برچسب‌ها

بندرهای مسافری و گردشگری قشم تعطیل شد

قشم - ایرنا - بندر مسافری شهید ذاکری و اسکله های گردشگری قشم به علت افزایش سرعت باد، ارتفاع زیاد امواج و تلاطم دریا و نیز احتمال بارش تگرگ تا اطلاع بعدی تعطیل شد.

رئیس اداره بنادر و دریانوردی قشم شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: بر این اساس از فعالیت شناورهای مسافری به سمت بندرعباس و نیز شناورهای تفریحی در اسکله‌های کندالو و شیب دراز برای تردد به جزیره هنگام جلوگیری به عمل آمد.

علی اشتری با بیان اینکه تامین ایمنی در مسافرت‌های دریایی از جمله مهمترین اولویت‌های سازمان بنادر است، تصریح کرد: از مسافران و گردشگران درخواست می‌شود تا از تجمع در این بنادر خودداری کنند

وی افزود: سرعت بادهای جنوب غربی در شمال قشم، درگهان، هرمز و لارک ۲۶ نات گزارش شد.

رئیس اداره بنادر و دریانوردی قشم ادامه داد: همچنین سرعت باد در مناطق جنوب و غرب قشم، باسعیدو، دوستکو، لافت و هنگام به ۲۴ نات رسید.

وی افزود: ارتفاع موج در نیز مناطق مذکور به چهار پا رسیده و بیشینه وسعت دید کمتر از سه کیلومتر است.

اشتری ادامه داد: وضعیت دریا به صورت مستمر پایش می‌شود و در صورت احراز شرایط جوی بندر شهید ذاکری بازگشایی می‌شود.

وی گفت: تردد لندینگ‌کرافت‌ها در مسیر بندرهای لافت به پُهل همچنان در حال انجام است و مسافران می توانند از این مسیر تردد کنند.

رئیس اداره بنادر و دریانوردی قشم تصریح کرد تصریح‌کرد: دریانوردان و به خصوص صیادان در محدوده بندرهای هرمزگان هر چه زودتر برای استقرار در پناهگاه مناسب و تمرکز نداشتن در دریا اقدام کنند.

هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند. این شهرستان ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر داز توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتردر میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

۷۵۰۰

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =