مسجد جامعی: بودجه شهرداری تهران به سمت محلات می‌رود

تهران- ایرنا- رییس ستاد هماهنگی شورایاری‌های محلات شهر تهران گفت: برای کاهش مشکلات محلات پایتخت، بودجه امسال مدیریت شهری به سمت محلات می‌رود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، احمد مسجد جامعی شامگاه پنجشنبه در همایش آغاز به کار فعالیت شورایاران محلات شهر تهران تاکیدکرد: امسال فعالیت دوره پنجم شورایاری‌های محلات شهر تهران آغاز می‌شود، گرچه در دوره نخست به صورت تجربی در برخی محلات این نهاد فعال بود، اما در دوره سوم و چهارم در تمامی محلات شهر تهران این نهاد شکل گرفت.

وی تصریح کرد:‌ هدف از شورایاران و انتخاب آنها افزایش مشارکت شهروندان در سیاست‌گذاری، برنامه ریزی و نظارت است، چرا که ما به عنوان نمایندگان مردم با ۲۱ نفر در شورا و ۳۱ نفر در مجلس نمی‌توانیم از مسائل و مشکلات چند میلیون شهروند تهرانی مطلع شویم.

این عضور شورای شهر تهران ادامه داد: شهروندان و مدیران در یک هم افزایی مشترک و متقابل منبع شکل‌گیری شورایاران هستند، به شرط آنکه شورایاری کارکرد ویژه خود را داشته باشد و به هم افزایی فعالیت‌ها کمک می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه شورایاری‌ها یه اقتدار شهر، شورا و مدیریت شهری کمک می‌کنند به قواعد حضور آنها در ساختار شهری اشاره کرد و گفت: در چارچوب این قواعد، مجموع ۴۶ مصوبه مرتبط با شورایاری ها داشتیم که ۲۵ مصوبه بر استفاده از ظرفیت مشارکت شورایاری‌ها در اداره شهر بوده و همچنین ۱۰ مصوبه در مورد استفاده از توان مدیریتی و نظارتی شورایاری‌ها در امور شهر و ۱۱ مصوبه دیگر در ایجاد تکلیف برای شورا و شهرداری‌ها در قبال شورایاری‌ها داشتیم.

رئیس ستاد شورایاری‌ها با تاکید بر اینکه مهمترین مصوبه تدوین بودجه با نظر شورایاری‌ها است، خاطرنشان کرد: در دوره جدید چند مورد را به طور خاص در برنامه‌ها داریم که اولی آنها بودجه است.

به گفته وی بیشترین مصوبات بودجه برای شورایاری‌ها در دوره سوم شورای شهر اتفاق افتاد.

مسجد جامعی تاکید کرد: یکی از برنامه‌های دیگر، حضور نمایندگان محلات و مناطق در صحن شورای شهر است تا گزارشی از فعالیت‌هایش در سطح محلات ارائه دهند و امیدوارم به زودی گزارش شورایاران در شورای شهر مورد توجه قرار گیرد.

مراسم آغاز به کار فعالیت شورایاری‌های محلات شهر تهران امروز (پنجشنبه) در تالار وزارت کشور برگزار شد.

تهرام/۷۲۴۳/۶۰۰۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =