تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای با استانداری همدان امضا شد

همدان- ایرنا- تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای با استانداری همدان عصر امروز /پنجشنبه/ در حضور منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دانشکده زینب کبری(س) همدان امضا شد.

در این آیین رئیس دانشگاه‌های فنی‌وحرفه‌ای کشور گفت: در گذشته دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای جایگاه پایینی داشت اما با روی کار آمدن وزیر کنونی علوم، این دانشگاه به جایگاه واقعی خود دست پیدا کرد.

ابراهیم صالحی‌عمران با اشاره به اینکه دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای دانشگاهی فعال، کارآفرین و نوآور است، اظهار داشت: یکی از مهمترین الزامات رسیدن به توسعه سرمایه گذاری در نیروی انسانی و آموزشی است.

وی با اشاره به اینکه آموزش‌های مهارتی یکی از مهمترین عوامل توسعه کشور است، بیان کرد: در سال های اخیر توجه خاصی به نظام آموزشی مهارتی شده که دانشگاه فنی و حرفه ای نیز از آن بی بهره نبوده است.

صالحی‌عمران افزود: در دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای ۴۱ برنامه درسی تغییر پیدا کرده است که ۷۰ درصد این درس‌ها عملی هستند و از سال تحصیلی جاری اجرا می‌شوند.

وی ادامه داد: امسال با پذیرش ۷۵ هزار دانشجو در دوره کاردانی و ۴۵ هزار دانشجو نیز در دوره کارشناسی، تعداد دانشجویان این دانشگاه به ۲۰۰ هزار تن افزایش می‌یابد.

رئیس دانشگاه‌های فنی‌وحرفه‌ای کشور با اشاره به اینکه مسیر آموزش عالی باید از آموزش نظری به سمت آموزش‌های عملی تغییر یابد، گفت: نزدیم به ۲ هزار و ۲۰۰ کارگاه و آموزشگاه در اختیار داریم و نزدیک به ۶۰ درصد درس‌های این دانشگاه عملی هستند.

وی افزود: کشورهایی که به توسعه اشتعال و رشد اقتصادی می اندیشند بر روی مهارت افزایی دانشجویان سرمایه گذاری می کنند.

رئیس دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای همدان نیز گفت: کل فضای دانشگاه‌های فنی و حرفه ای این استان ۲۲ هکتار است و حدود پنج هزار و ۴۷۳ دانشجو در ترم جاری در دانشکده های فنی و حرفه ای استان تحصیل می‌کنند.

شهاب کاظمی بیان کرد: دانشگاه فنی و حرفه ای ۱۱۸ کارگاه و آموزشگاه در سطح استان دارد و ۶۹ کد رشته محل در آن ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از سال ۹۰ تا کنون ۱۱ هزار دانشجو از دانشکده‌های این دانشگاه در همدان دانش‌آموخته شدند، ادامه داد: در این مدت تفاهم نامه‌های مختلفی با هدفه ارتباط دانشگاه با صنعت جامعه و بازار بسته شده است.

کاظمی عنوان کرد: در سال جاری بیش از ۱۲ میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز دانشگاه‌های فنی و حرفه ای استان هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه چهار طرح عمرانی مهم در دانشگاه فنی و حرفه ای استان در دست اجرا است، بیان کرد: دانشکده فنی و حرفه ای اسدآباد با پیشرفت ۶۵ درصدی و دانشکده فنی و حرفه ای کبودراهنگ با پیشرفت ۵۰ درصدی، آمفی تئاتر دانشکده شهید مفتح با گنجایش ۳۶۰ نفر و خوابگاه ۲۴۰ نفری دانشکده فنی ملایر از مهمترین این طرح‌های عمرانی است.

دانشگاه فنی و حرفه‌ای در استان همدان ۶ دانشکده دارد که سه دانشکده در شهر همدان، ۲ دانشکده در ملایر و یک دانشکده در نهاوند واقع شده اند.

نزدیک به پنج هزار و ۴۰۰ هزار دانشجو در دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای همدان تحصیلات تکمیلی را فرامی‌گیرند.

۹۹۰۴/۲۰۹۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =