سیب باغداران مشگین‌شهری خریداری می‌شود

اردبیل _ ایرنا_ وزیر صنعت،معدن و تجارت گفت: برای رفع مشکل باغداران مشگین‌شهر تمهیداتی اندیشیده شده که خرید سیب برای شب عید از این شهرستان از جمله برنامه‌های وزارتخانه است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، رضا رحمانی  پنجشنبه در حاشیه بازدید از کارخانه کامیون‌سازی مشگین‌شهر در پاسخ سئوال خبرنگاران افزود: کشور عراق در این فصل خرید سیب را ممنوع کرده و مشکلی از جانب وزارت صنعت در خصوص صادرات این محصول وجود ندارد.

وی اظهار کرد:باید برای جلوگیری از بروز مشکلات برای باغداران در عرضه محصولات تولیدی خود زیرساخت‌های لازم تامین شود و ایجاد مراکز سورتینگ، بسته‌بندی و صنایع تبدیلی در این خصوص ضروری و مورد پیگیری می‌باشد.

باغداران مشگین شهری در ماه‌های اخیر در عرضه محصول سیب تولیدی خود با مشکل مواجه بوده و متحمل ضرر و زیان شده اند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با اشاره به آماده افتتاح بودن کارخانه کامیون‌سازی مشگین‌شهر این واحد تولیدی را موتور محرکه‌ای برای اقتصاد استان اردبیل ذکر کرده و بیان کرد: با افتتاح کارخانه برای  یک هزار و ۵۰۰ نفر ایجاد شغل خواهد شد.

رحمانی  با بیان اینکه این واحد یکی از واحدهای مهم استان است، گفت:  ظرفیت این واحد تولیدی سه هزار کامیون در نظر گرفته شده و واحدهای تولید قطعات از جمله زیرمجموعه های آن خواهد بود. 

وی افزود: این واحد با برند داخلی چاپار محصولات خود را تولید خواهد کرد.

رحمانی پنجشنبه در سفر یک روزه به استان اردبیل از واحدهای تولیدی در شهرستان‌های خلخال ، کوثر ، اردبیل و مشگین شهر بازدید کرد.

۳۰۰۶/۶۰۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =