۱۸ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۳۶
کد خبرنگار: 1335
کد خبر: 83512019
۰ نفر

برچسب‌ها

بارگیری آخرین سکوی فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی

تهران- ایرنا- آخرین سکوی فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی عصر امروز (پنجشبه ۱۸ مهرماه)، در یارد شرکت صنعتی دریایی ایران بارگیری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، سکوی ۲۴B پس از تکمیل عملیات ساخت در بخش خشکی، با پیشرفت حدود ۹۵.۵ درصد و وزنی معادل ۲۵۰۰تن، به روش PUSH PULL بر روی شناور FLB۱۲۴ بارگیری شد.

این سکو با توان تولید روزانه ۵۰۰ میلیون فوت مکعب گاز ترش معادل ۱۴.۲ میلیون متر مکعب توسط مهندسان و کارگران ایرانی ساخته شده و هفته آینده جهت نصب در موقعیت پارس جنوبی به دریا ارسال می شود.

سکوی اقماری ۲۴B ، آخرین سکوی بخش فراساحل فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی است. بخش عمده ای از عملیات پیش راه اندازی و راه اندازی این سکو در فرایند تکمیل عملیات ساخت، اجرایی شده و بخش های باقیمانده عملیات راه اندازی و هوک آپ پس از پایان عملیات نصب در دریا، آغاز می شود.

طرح توسعه فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی شامل ۴ سکو (۲ سکوی اصلی و ۲ سکوی اقماری)در بخش فراساحل است. مرحله نخست پروژه این طرح در حوزه دریا شامل سکوی اصلی ۲۲ و سکوی اقماری ۲۴A هریک با ظرفیت ۱۴.۲ میلیون متر مکعب و با مجموع ظرفیت ۲۸ میلیون متر مکعب گاز، سال گذشته به بهره برداری رسید. فاز دوم این طرح شامل سکوی اصلی ۲۳ و سکوی اقماری ۲۴B با ظرفیت مشابه امسال به بهره برداری می رسد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =