تعداد زائران خارجی اربعین در آستارا به ۱۵ هزار و ۵۰۰ نفر رسید

آستارا - ایرنا - مدیر پایانه مرزی آستارا گفت: شمار زائران خارجی اربعین حسینی که از این پایانه وارد ایران شده اند، به ۱۵ هزار و ۵۰۰ نفر رسید و اغلب از کشورهای جمهوری آذربایجان، روسیه و گرجستان هستند.

منصور بابایی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: تا دیروز ۱۲ هزار و ۲۴۳ زائر خارجی از مرز آستارا وارد ایران شده بودند و امروز سه هزار و ۲۵۷  زائر دیگر وارد شده و بعد از اقامت موقت و عزاداری در موکب های پایانه مرزی و امامزادگان (ع) این شهرستان، به کربلای معلی عزیمت کردند.

وی ادامه داد: تا امروز ۲۶۰ دستگاه اتوبوس و ۱۱۰ دستگاه مینی بوس و سواری حامل زوار خارجی وارد آستارا شده است و کاروان ها با رسیدن به مرز شلمچه، حرکت پیاده خود را از نخستین شهر عراق به مقصد کربلا آغاز می کنند.

مسئول کمیته استقبال و فرهنگی ستاد اربعین آستارا هم گفت: ۲ موکب با ۱۲۰ خادم افتخاری دارای کارت شناسایی، در محوطه پایانه مرزی و بقعه امامزادگان آستارا فعال است.

جمشید مهدوی افزود: در موکب ها از ساعت هشت تا ۲۴ غرفه های پذیرایی، پاسخ مسائل شرعی، خیمه معرفت، زیارت مجازی، محصولات فرهنگی، صنایع دستی و صرافی و نمازخانه دایر است.

وی ادامه داد: در سال گذشته ۱۲ هزار زائر خارجی اربعین از مرز آستارا به ایران وارد شده بودند، امسال شمار آنها از پیش بینی قبلی ستاد اربعین افزایش یافته و احتمال دارد به ۱۷ هزار نفر برسد. 

 ستاد بازسازی عتبات عالیات گیلان چندی پیش از برنامه ریزی برای استقرار ۱۸ موکب استقبال از زائران خارجی اربعین در مرزهای آستارا و مهران و شهرهای نجف، کربلا خبر داده بود.

همایش پیاده روی اربعین حسینی که از چند سال پیش با همت مسلمانان اجرا می شود، در روز اربعین در کربلای معلی به اوج شور و شکوه خود می رسد و بزرگترین تجمع جهانی نام گرفته است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان، سومین مرز پرتردد کشور است و سالانه نزدیک به ۸۰۰ هزار مسافر داخلی و خارجی از مرز آن تردد می کنند. 

۷۱۰۵ / ۷۱۲۴

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha