۱۸ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۷
کد خبرنگار: 1330
کد خبر: 83511899
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

دخترها فریاد می زنند

شیما علایی کاشانی
دخترها فریاد می زنند

تهران-ایرنا- ما دختران به رویایی دور ورود کردیم یک ساعت به بازی تیم ملی کشورمان با کامبوج باقی مانده اما سکوی دختران مملو از تماشاگران عاشق فوتبال است که یکصدا فریاد می‌زنند. اینجا استادیوم ۱۰۰ هزار نفری آزادی فریاد زنان آزاد است.

 تنها صدای زنان است که در ورزشگاه آزادی طنین انداز شده، از همان ابتدای ورود تا روی سکوها، در اتوبوسی که به تونل ورودی جایگاه ختم می شد دختری جوان با شور و شوقی به هم نسلان خود گفت: بچه ها جیغ بزنین.

جای خالی این نشاط شاید خیلی وقت بود که در ورزشگاه آزادی دیده نمی شد و حالا آن روز فرا رسیده و از همه سنین و تیپ و قیافه با لبخندی از سر پیروزی برای تیم کشورشان دست و جیغ و هورا می کشند.
امروز قهرمانان تیم کشورمان خواهران و مادران این سرزمین را در کنار خود دارند و چه شیرین است این پیروزی.

شاید تا دیروز این رویا غیر قابل دسترس بود اما امروز به لطف تمهیدادت دولت تدبیر و امید پس از سالها این رویا به حقیقت پیوست و اولین ورود رسمی زنان به ورزشگاه پس از انقلاب در تاریخ کشورمان ثبت شد.
تیم ملی کشورمان وارد زمین شده است و صدای دختران در تمام زمین پیچیده است و جای خالی سکوی مردان را پر کرده است .

پایان یک حسرت
فائزه دختری ۲۵ ساله به خبرنگار ایرنا می گوید: جایگاه آقایون نه تنها پر نشده بلکه خالیه ولی ما هستیم شاید زودتر باید برای حمایت از ورزش مورد علاقمون اقدام می‌کردیم.

معصومه ۳۲ ساله می گوید: زمانی که خبر ورود زنان به ورزشگاه اعلام شد. بلافاصله برای خرید بلیط برای خود و دوستانم اقدام کردم. این خبر یکی از بهترین اتفاقات زندگیم بود.

زهرا به همراه دو دختر خود آمده و امروز را روز بزرگی برای هم نوعان خود می داند او مادر یک شهید است و می‌گوید: همانطور که در ۸ سال دفاع مقدس پشت رزمندگان بودیم و در همه صحنه های سخت حضور داشتیم، باید پشت ورزشکارانمان باشیم. این اقدام ارزشمند است و باید ادامه پیدا کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =