۲ میلیون و ۸۵۴ زائر اربعین در سامانه سماح نام نویسی کردند

تهران- ایرنا- رئیس سازمان حج و زیارت کشور از نام نویسی بیش از ۲ میلیون و ۸۵۴ هزار نفر از متقاضیان سفر به عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی تا عصر چهارشنبه ۱۷ مهرماه خبر داد و گفت: اعزام ها به صورت روان و در کمال آرامش و امنیت از مرزها در حال انجام است.

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت، علیرضا رشیدیان بعد از بازدید از مرزهای زمینی خروج زائران اربعین حسینی گفت: ثبت نام متقاضیان سفر به عتبات در ایام اربعین حسینی به خوبی در سامانه سماح انجام گرفته است و فرصت نام نویسی همچنان در روزهای آتی نیز ادامه دارد.

وی با بیان اینکه سامانه سماح مبنای آماری و پایه ارائه اطلاعات برای ساماندهی امکانات و خدمات دهی مناسب و همچنین ارائه خدمات بیمه ای و درمانی به زائران اربعین است، اظهار کرد: ثبت نام از متقاضیان بدون هرگونه مشکل در حال انجام است و امیدواریم که عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) نام نویسی خود را به روزهای انتهایی موکول نکنند.

رشیدیان تاکید کرد: سازمان حج و زیارت به عنوان متولی بحث زیارت در کشور با تمام توان در کنار ستاد مرکزی اربعین حسینی و سایر کمیته های مربوطه به زائران اربعین حسینی خدمت می کند.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه عزیمت زائران اربعین به صورت روان و در آرامش و امنیت در حال انجام است، گفت: با تمهیدات و تدابیر نیروی انتظامی به حمدالله امنیت کامل در همه مرزهای منتهی به کشور عراق به خوبی وجود دارد و مردم با نظم خاصی در حال سفر به عتبات عالیات هستند.

رشیدیان همچنین با تقدیر از خدمات خالصانه خادمان زائران اربعین حسینی در دو کشور ایران و عراق اظهار کرد: این شور و شوق همراه با عشق و محبت در دنیا نظیر ندارد و این به برکت وجود مقدس حضرت امام حسین (ع) شکل گرفته و دنیا را مبهوت خود ساخته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha