افزایش نرخ عوارضی آزاد راه تبریز - زنجان لغو شد

تبریز- ایرنا - دادستان بستان آباد با اشاره به اینکه از روز گذشته نرخ عوارضی آزاد راه تبریز - زنجان در ایستگاه‌های عوارضی بستان آباد - تبریز و بستان آباد- هشترود ۳۰ تا ۵۰ درصد برای انواع خودروها افزایش یافته بود، اعلام کرد: از امروز قیمت عوارضی در این ایستگاه‌ها به وضع سابق برگشت.

علی محمودیان روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: افزایش ۳۰ تا ۵۰ درصدی در نرخ عوارضی ایستگاه های محدوده شهرستان بستان آباد از مورخه ۱۷ مهر ماه که نارضایتی مردم و مسئولان را در پی داشت و بر این اساس با پیگیری های مسئولان بویژه فرماندار شهرستان و رییس دادگستری، این دادستانی مراتب را در دستور کار قرار داد و با دعوت از مسئولان آزادراه نسبت به اصلاح قیمت ها به وضعیت قبل از تاریخ ۱۷ مهر اقدام شد.
وی گفت: پیگیری موضوع تا رسیدن به راه حلی منطقی و قانونی در مورد قیمت گذاری و نرخ گذاری برای عوارضی ها در دستور کار دادستانی و سایر مسئولان شهرستان قرار خواهد داشت.
دادستان بستان آباد اعلام کرد: تا زمانی که جاده ها ایمن نباشد و روشنایی تونل ها و محل های حادثه خیز تامین نشود افزایش نرخ عوارضی توجیه ندارد.

روز گذشته (چهارشنبه ۱۷ مهرماه ۹۸)، عوارض آزادراه تبریز-زنجان، حوالی عوارضی بستان‌آباد که با تبریز ۳۰ کیلومتر فاصله دارد، به یکباره با افزایش ۵۰ درصدی بری خودروهای سواری از ۲ هزار تومان به ۳ هزار تومان رسیده بود که این افزایش قیمت، باعث شده بود که بیشتر خودروها از جاده قدیم میانه - تبریز استفاده کنند.

به گزارش ایرنا، نرخ عوارض آزادراه‌های کشور از اول شهریور امسال به طور متوسط ۱۵ درصد افزایش یافته است. 

۷۲۳۹/۳۰۷۱

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha