دبیر فدراسیون تیراندازی:‌ شرایط را برای ادامه همکاری با «هاشمی» فراهم می‌کنیم

تهران – ایرنا- دبیر فدراسیون تیراندازی گفت: «الهام هاشمی» سرمربی تیم ملی تفنگ زنان و مردان کشورمان برای ادامه همکاری با ما شرایطی را مطرح کرده است و ما در فدراسیون تلاش می‌کنیم همه خواسته‌های وی را در جهت ارتقا سطح آمادگی تیم مهیا کنیم.

رضا ملک‌محمدی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یکی از خواست‌های این مربی بین‌المللی اعزام تیراندازان به کمپ تدارکاتی هانوفر آلمان بود که تیم تیراندازان اواسط هفته آینده راهی این کشور خواهند شد.

الهام هاشمی - سرمربی تیم تفنگ 

وی  ادامه داد: تمام  کسانی که مورد نظر کادر فنی تیم‌های ملی هستند، به این مسابقات اعزام می‌شوند و این نفرات علاوه بر انجام تمرینات با فشنگ، فرصت به‌روز رسانی سلاح‌های خود را نیز خواهند داشت.

دبیر فدراسیون تیراندازی در پاسخ به این سوال که چه تعداد فشنگ از آلمان برای ادامه تمرینات ملی‌پوشان در تهران وارد خواهد شد، گفت:‌ نمی‌توان رقم دقیقی مشخص کرد زیرا همه چیز به اثر بخشی مذاکرات و رایزنی‌ها بستگی دارد.

ملک‌محمدی ادامه داد: برای هر تعداد فشنگ که اجازه وارد کردن آن را بدهند اعتبار کافی داریم و خوشبختانه مجوزها تهیه شده و در حال حاضر مشکل ارزی یا اعتباری نداریم.

وی در خصوص اینکه بخشی از فشنگ‌هایی که در سفر قبلی به آلمان خریداری شده اما به کشور وارد نشده، افزود: مسئولان فرودگاه ابتدا به نحوه بسته‌بندی این فشنگ‌ها ایراد گرفتند و زمانی که کادر فنی مشغول برطرف کردن مشکل بسته بندی بود، آنان اعلام کردند که تعداد فشنگ‌ها از سقف تعیین شده بیشتر است و زمان پرواز است و فرصتی برای چانه‌زنی و ترخیص مابقی فشنگ‌ها باقی نمانده است.

ملک محمدی اضافه کرد: فشنگ‌هایی را که موفق به وارد کردن آن به ایران نشدیم و در آلمان باقی‌ ماند، در این سفر به ایران خواهیم آورد و مطمئن باشید هر تعداد فشنگ که امکانش را به ما بدهند خریداری و وارد خواهیم کرد.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا مبنی بر اینکه چه برنامه و اردوهایی برای المپین‌های تیراندازی به منظور آماده‌سازی برای المپیک توکیو در نظر گرفته‌ شده است، تاکید کرد:‌ برنامه آماده‌سازی تیراندازان المپیکی تهیه شده است اما هنوز مدون نشده و به طور قطع با پایان مسابقات قطر و مشخص شدن نفرات اعزامی به توکیو برنامه دقیق تصویب و اجرایی خواهد شد که به طور حتم اردوهای تدارکاتی داخلی و خارجی و حضور در مسابقات بین‌المللی و جهانی جزو این برنامه‌ها است.

به گفته وی تیم ملی تیراندازی به مدت یک هفته در کمپ تمرینی هانوفر تمرین خواهد کرد و پس از بازگشت، تیم یک هفته نیز در تهران تمرینات را پیگیری کرده و سپس راهی دوحه قطر خواهد شد.

«ناصر رسولی» مدیر تیم‌ملی فدراسیون تیراندازی نیز در خصوص زمان قطعی این سفر گفت:‌ در حال حاضر نمی‌توان تعیین کرد که این سفر چه روزی در هفته آینده انجام می‌شود زیرا با توجه به شرایط اقتصادی و مشکلات مالی فدراسیون ما بدنبال پیدا کردن بلیت با شرایط مناسب و کمترین هزینه هستیم و به همین دلیل زمان اعزام به طور دقیق مشخص نیست.

سخنگوی فدراسیون تیراندازی در مورد برنامه آماده‌سازی المپین‌های تیراندازی پس از مسابقات قهرمانی قطر نیز خاطرنشان کرد:‌ تعداد تیراندازن که مشخص شود برنامه خوبی برای آنان در نظر داریم که پس از قطر اعلام خواهد شد ضمن اینکه تمام تلاش ما در فدراسیون این است که تیراندازان با امکانات و فشنگ کافی تمرین کنند و امید زیادی به کسب مدال در المپیک داریم؛ تعداد و اسامی تیراندازان اعزامی پس از جلسه هفته آینده اعلام خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =