تدارک فجری‌ها برای دیدار با استقلال تهران در جام حذفی

شیراز-ایرنا- باشگاه فجر شهید سپاسی شیراز برای دیدار با استقلال تهران در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی فوتبال کشور تدارک ویژه‌ای برای تماشاگران دیده است.

مسئول روابط عمومی باشگاه فجر شهید سپاسی شیراز روز پنج‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان داشت: شورای شهر شیراز مصوبه‌ای دارد که بر اساس آن قرار است ،۲۰ دستگاه اتوبوس در اختیار هواداران تیم فجر برای اعزام به تهران قرار گیرد.

امیرحسین جوانی ادامه داد: شنبه بیستم مهر ماه مشخص خواهد شد که چه تعداد اتوبوس برای اعزام به این بازی در نظر گرفته شده تا بر اساس آن ثبت نام با کارت ملی صورت گیرد. برای اعزام تماشاگران شیرازی علاوه بر هزینه بلیت باید برای این عده نیز هزینه سفر تهیه کنیم که هزینه زیادی در بر دارد و باید ببینیم باشگاه چه تصمیمی خواهد گرفت.

جوانی افزود: علاقه مندانی که ثبت نام می شوند می توانند با ارایه کارت ملی در گیت‌های ورزشگاه آزادی در روز بازی اجازه ورود به جایگاه مورد نظر را بگیرند.

دیدار تیم‌های  فجر شهید سپاسی شیراز و استقلال تهران در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی فوتبال بیست و پنجم مهرماه  در ساعت ۵۰ / ۱۶  در ورزشگاه آزادی تهران  برگزار  می شود .

آمار بازی‌های این ۲ تیم در تاریخ فوتبال

این ۲ تیم  هم اینک طی تاریخ دو باشگاه ۲۹ بار با هم ربرو شدند، که استقلال ۱۵ بازی پیروز شده، فجری‌ها چهار بار این تیم را شکست داده اند و ۱۰ بازی هم با مساوی خاتمه یافته و با ید ببینیم در سی امین بازی این دو تیم چه نتیجه ای رقم خواهد خورد .

بهترین برد تیم فجر مقابل استقلال تهران در سال ۸۷ با نتیجه چهار بر یک در ورزشگاه حافظیه رقم خورد و بهترین برد استقلال هم برابر فجر سپاسی با نتیجه پنج بر صفر در لیگ دوره سیزدهم بوده است.

آخرین باری که این دو تیم در جام حذفی با هم بازی کرده اند مربوط به فینال پانزدهمین دوره این بازی ها بود  که در سال ۸۱ برگزار شد که این دیدار را  استقلال با نتیجه ۲ بر یک برد  و به مقام قهرمانی دست یافت .

فرهاد مجیدی مهاجم تیم استقلال تهران با زدن ۶ گل بهترین گلزن دیدار تیم های استقلال تهران و فجر شهید سپاسی است.

جام حذفی در فصل ۹۸ سی و سومین دوره این بازی ها را پشت سر می گذارد، تیم استقلال تهران با هفت مقام قهرمانی پر افتخار ترین تیم این بازی هاست و فجر سپاسی هم  یک بار قهرمان شده و دو بار هم به عنوان نایب قهرمانی دست یافته است .

جام حذفی از سال ۱۳۵۵ کار خود را آغاز کرد و در اولین دوره ۲ تیم شهرستانی ملوان انزلی و تراکتور سازی تبریز فینالیست شدند که تیم ملوان جام را بالای سر برد و در سی و دومین دوره هم  در فصل  ۹۷ ،۹۸ تیم پرسپولیس قهرمان شد .

فینال سی و سومین دوره این بازی ها خرداد ماه ۹۹ در ورزشگاه پارس شیراز برگزار می شود و قهرمان این دوره نیز مشخص خواهدشد .

۹۶۰۰ /۶۱۱۳

اخبار مرتبط