۱۶۰۰ آموزش‌دهنده نهضت جذب آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی شدند

ارومیه- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی گفت: یکهزار و ۶۰۰ نفر از آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی امسال در قالب حق‌التدریس جذب آموزش و پرورش شدند.

ابراهیم محمدی روز پنجشنبه در گردهمایی روسای سوادآموزی و کاربران سامانه سوادآموزی مناطق ۲۴گانه آموزش و پرورش استان افزود: بیش از سه هزار آموزش‌دهنده نهضت در این استان مشغول آموزش دادن بیش از ۳۵ هزار بیسواد هستند.

وی با بیان اینکه امسال با تلاش و راهبری ۳۶هزار فرهنگی، ۶۰۸ هزار دانش آموز استان سالتحصیلی را بدون مشکل آغاز کردند، گفت: انسداد مبادی بی‌سوادی و بازماندگان از تحصیل در کنار سوادآموزی اهمیت ویژه‌ای در ریشه‌کنی بی‌سوادی دارد.

محمدی ادامه داد: پراکندگی جغرافیایی، مرزی بودن و وجود سه هزار و ۶۵ واحد آموزشی روستایی در آذربایجان‌غربی شرایط تحقق اهداف آموزشی و پرورشی را دشوار کرده‌است.

وی با بیان اینکه از نظر ارزیابی عملکرد آموزش و پرورش جزو ۶ استان برتر کشور است، بیان کرد: با وجود آمار بالای بی‌سوادی در استان، حوزه سوادآموزی در سال‌های اخیر عملکرد مطلوبی داشته است.

محمدی اضافه کرد: بیش از صددرصد توافق وزارتی برای پوشش افراد بی‌سواد در سطح استان طی سال گذشته تحقق یافته است و باید با بسیج همه نهادهای مربوطه در راستای جذب افراد بی‌سواد تلاش شود.

وی با بیان اینکه ایجاد مراکز یادگیری محلی در آذربایجان‌غربی در اولویت قرار دارد، گفت: این استان جزو سه استان دارای تعداد بی‌سواد بالاست.

وی با اشاره به اینکه تا ۲ سال آینده باید تعداد عشایر بی‌سواد استان به صفر برسد، افزود: در جذب آموزش‌دهندگان جدید، افراد بومی حائز شرایط در اولویت قرار می‌گیرد.

آذربایجان‌غربی دارای ۱۹۵ هزار بیسواد طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال بوده‌ است که ۴۵ هزار نفر از این تعداد نیز تاکنون باسواد هستند.

۷۱۲۵/۳۰۷۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =