۲ حادثه رانندگی در جاده‌های اصفهان ۱۱ مصدوم برجا گذاشت

اصفهان- ایرنا- وقوع ۲ سانحه رانندگی در محورهای ارتباطی کوهپایه و سمیرم در پنجشنبه شب ۱۱ نفر مصدوم برجا گذاشت.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ساعت ۲۲ و ۵۸ دقیقه پنجشنبه شب ۲ خودروی سواری تیبا و پژو ۲۰۶ در پنج کیلومتری کوهپایه در مسیر جاده اصفهان به نایین با یکدیگر برخورد کردند.
غفور راستین گفت: در این سانحه رانندگی سه مرد ۲۹، ۳۰ و ۳۲ ساله و نیز سه خانم ۱۶، ۲۰ و ۲۸ ساله از سرنشینان دو خودرو مصدوم و توسط آمبولانس‌های اورژانس و هلال احمر به بیمارستان فارابی اصفهان منتقل شدند.
کوهپایه در ۷۰ کیلومتری شرق شهر اصفهان واقع شده‌است. 
وی درباره حادثه‌ای که روز گذشته در ورودی سمیرم از سمت حنا رخ داد یادآور شد: در این حادثه برخورد ۲ خودروی پژو ۲۰۶ و پژو ۴۰۵ پنج مرد در سنین ۴۵ سال مصدوم شدند.
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان ادامه داد: این مصدومان پس از دریافت خدمات اولیه درمانی به وسیله سه دستگاه خودروی اورژانس پیش بیمارستانی به بیمارستان سیدالشهداء(ع) سمیرم منتقل شدند.
علت وقوع این حوادث در دست بررسی است. 
فوریت‌های پزشکی شهرستان سمیرم با برخورداری از یک پایگاه شهری، پنج پایگاه جاده‌ای، یک اتاق فرمان، هشت نفر نیروی موظف و ۲۰ نفر اضافه کار در حال ارائه خدمات درمانی اورژانس پیش‌بیمارستانی به مصدومان است. 
سمیرم با حدود یکصد هزار جمعیت در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان قرار دارد. 
در شش ماهه امسال ۳۹ هزار و ۳۰ مورد ماموریت تصادفی توسط اورژانس استان اصفهان انجام شد که از این تعداد ۲۸ هزار و ۱۸۶ حادثه رانندگی در نقاط شهری و ۱۰ هزار و ۸۴۴ حادثه در مناطق جاده‌ای رخ داده است.
استان اصفهان دارای ۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه شامل ۳۹۹ کیلومتر آزاد راه، یکهزار و ۶۵۹ کیلومتر بزرگراه، ۲ هزار و ۷۹۱ کیلومتر راه همسنگ و ۲۹ کیلومتر آزاد راه است.
وقوع تصادفات در کشور سالانه میلیاردها ریال خسارت بر اقتصاد ملی تحمیل می کند که با آموزش ، فرهنگ سازی و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و نظارت نهادهای مربوط می توان این چالش دنباله دار کشور را برطرف کرد.
۷۱۳۵/ ۶۰۲۶/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =