۱۸ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۱
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83511628
۰ نفر

برچسب‌ها

کودکان کلانشهر رشت تفکیک زباله از مبدا را می آموزند

رشت – ایرنا – مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت گفت: طرح آموزش مدیریت پسماند در مهدهای کودک این کلانشهر در حال اجراست.

علیرضا حاجی پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان این که آموزش مدیریت پسماند در بین کودکان در مهدهای کودک اهمیت ویژه ای دارد، افزود: طرح آموزش مدیریت پسماند در مهدهای کودک تاکنون در برخی از مهدها اجرا شده و تا پایان سال جاری ادامه دارد.

وی اظهار داشت: در این آموزش ها فرهنگ سازی درباه تفکیک پسماندهای خشک و تر از مبدا و آگاه سازی کودکان در زمینه اهمیت تولید کمتر زباله های روزانه مورد تاکید است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت خاطر نشان کرد: به مناسبت هفته ملی کودک، ویژه برنامه های آموزشی مدیریت پسماند درباره ارائه آموزش های تفکیک زباله از مبدا در تعدادی از مهدهای کودک این کلانشهر انجام شد.

وی کودکان را بهترین سفیران برای اشاعه فرهنگ در جامعه دانست و تصریح کرد: آموزش های لازم در باره تفکیک زباله از مبدا و فرهنگ سازی در این باره بایستی در مهدهای کودک و مدارس بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به موضوع مهم تفکیک زباله از مبدا و فرهنگ سازی در این باره خاطر نشان کرد: شهروندان بایستی به موضوع تفکیک زباله  از مبدا توجه کرده و آن را اجرا کنند، ضمن این که فرهنگ سازی درباره تفکیک زباله از مبدا نیازمند کمک همگان است.

رشت، حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت ثابت دارد که در طول روز به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می رسد.

روزانه ۸۰۰ تا یک هزار تن زباله برای دفن به منطقه سراوان رشت (محل دفن زباله) منتقل می شود.

۷۲۸۶ /6030

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =