فعالیت 95 گشت خودرویی و موتوری پلیس راهور در استان کرمانشاه

کرمانشاه- ایرنا- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه گفت: برای تسهیل و روانسازی بار ترافیک شهری در مسیر تردد زائران اربعین حسینی (ع) ، 95 گشت خودرویی و موتوری به صورت مستمر فعالیت کرده و به زوار ارائه خدمت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سرهنگ «فضل الله شیری» روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از مجموع گشت‌های به کارگیری شده 52 تیم موتوری و 43 تیم خودرویی است، ضمن اینکه 164 نیروی پیاده نیز در سطح معابر شهری حضور دارند.
وی ادامه داد: این نیروها از شهر کنگاور تا خسروی حضور دارند و به کار روانسازی ترافیک و هدایت خودروها به نقاط مناسب در هنگام ازدحام جمعیت می‌پردازند.

سرهنگ شیری تصریح کرد: بیشتر توقف زائران اربعین در شهرهای مسیری کرمانشاه در بیستون، ماهیدشت، حمیل و قصرشیرین است که عموما زائران برای استراحت ساعت یا ساعت‌هایی را توقف می‌کنند.
رئیس پلیس راهور کرمانشاه با بیان اینکه در بقیه شهرها تردد خودروها روان است و مشکلی از این بابت وجود ندارد، گفت: از زائران تقاضا می کنیم که در هنگام توقف برای استراحت از پارک دوبله و یا استقرار در مسیرهای کور که تنها باعث ایجاد گره های ترافیکی می شود، خودداری کنند.
وی همچنین با اشاره به نصب بنرهایی در سطح شهرهای استان که حاوی پیام های ترافیکی هستند، خاطرنشان کرد: از طریف رادیو اربعین و رادیو کرمانشاه اطلاع رسانی لازم در خصوص وضعیت ترافیکی شهرها به آگاهی شهروندان می رسد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه پیشتر به ایرنا اعلام کرد؛ که در ایام اربعین به صورت میانگین روزانه بیش از ۷۰۰ هزار دستگاه خودرو در جاده‌های استان تردد می‌کنند.
۷۴۵۸/۸۰۶۶