۳۰ هزار و ۳۰۰ نفر در دستگاه های اجرایی  استخدام می شوند

بندرعباس - ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس سازمان امور اداری و استخدامی گفت: مقدمات برگزاری آزمون استخدامی فراهم شده و بر اساس نتایج آن، ۳۰ هزار و ۳۰۰ نفر در دستگاه‌های اجرایی استخدام می شوند.

 جمشید انصاری روز پنجشنبه در نشست شورای اداری هرمزگان افزود: حدود ۸۸۰ نفر از این افراد جذب اداره‌های دولتی هرمزگان خواهند شد که  ۲ و ۸۵ صدم درصد را شامل می‌شود و امید می‌رود با این استخدام‌ها بتوان بخشی از کمبودها را جبران کرد.

رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور خاطر نشان کرد: بومی گزینی تا سال ۹۶ اولویت این سازمان بود که با شکایت عده‌ای به دیوان عدالت اداری، این دیوان رای وحدت رویه‌ای صادر کرد که براساس آن نمی‌توان در آزمون ها برای هیچ گروهی اولویت خاصی قرار داد.

انصاری یادآور شد: ۲ و ۲ دهم جمعیت کشور و ۲ و چهار دهم کارکنان دولت و ۲ و هفت دهم نیروهای آموزش و پرورش در هرمزگان زندگی و فعالیت می‌کنند و این استان ۲ و ۱۵ صدم درصد نیروهای بهداشت و درمان کشور را دارد.

وی گفت: هرمزگان از نظر نیروی انسانی در بخش بهداشت و درمان با مشکل‌هایی روبه‌رو بوده که در مرکز برای رفع آن تلاش می‌کنیم و با توجه به اینکه اختصاص نیروی انسانی برای این بخش براساس تخت‌های بیمارستانی است باید بیمارستان‌های در حال احداث استان، سریع‌تر تکمیل شوند.

روند شاخص‌های اقتصادی مثبت است

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان امور اداری و استخدامی همچنین گفت: کشور در حوزه‌هایی که فشار تحریم وجود داشته به خصوص در حوزه اقتصاد موفق به کسب دستاوردهای خوبی شده و شاخص‌های اقتصادی روند مثبتی دارند.

انصاری ادامه داد: اکنون رشد منفی  ۱۰ درصد سال گذشته متوقف شده و حتی رشد مثبت در برخی حوزه‌ها مانند بخش کشاورزی و صنعت ایجاد شده است.

وی ادامه داد: در یک سال گذشته نرخ مشارکت اقتصادی از ۴۴ و هفت دهم درصد به ۴۴ و ۹ دهم درصد و نرخ بیکاری از ۱۲ و سه دهم درصد به ۱۰ و نیم درصد رسیده است.

وی اضافه کرد: ۸۵۰ هزار ظرفیت شغلی جدید در کشور ایجاد شده که بدین ترتیب علاوه بر ایجاد شغل برای ۳۵۶ هزار نفر نیروی جدیدی که وارد بازار کار شدند ۴۵۰ هزار نفر از نیروهای بیکار باقی مانده سال‌های قبل هم شاغل شدند.

رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور اشاره کرد: تورم نقطه به نقطه در سه ماه گذشته به صورت متوالی کاهشی بوده است.

۳۲۱۹/۲۰۹۴

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha