موادمخدر سالانه ۲۰۰ هزار میلیارد تومان به اقتصاد کشور خسارت می‌زند

اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان گفت: موادمخدر سالانه ۲۰۰ هزار میلیارد تومان به اقتصاد کشور ضرر می‌زند که حدود ۴۰ درصد آن توسط افراد مصرف‌کننده به نظام اسلامی تحمیل می شود.

عباس رضایی روز پنجشنبه در نشست تخصصی آموزشی روش‌های شناسایی اموال قاچاقچیان موادمخدر در تالار برق منطقه‌ای اصفهان افزود: بیش از ۷۵ درصد کشفیات جهانی تریاک و ۳۰ درصد کشفیات هروئین و مورفین در ایران به عنوان نزدیکترین همسایه بزرگترین تولیدکننده موادمخدر انجام می‌شود.

وی اظهارداشت: آموزش ضابطان قضایی در مورد شناسایی و توقیف اموال سوداگران مرگ باید بیش از پیش در دستور کار قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: تجارت سیاه موادمخدر پول‌های کثیف و عواید سرشاری را نصیب قاچاقچیان می کند که این ثروت چشم،  دل، قلب و ذات آنها را کور می کند.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: مافیای مواد مخدر اتاق فکر و برنامه های استراتژیک دقیق و حساب شده ای برای انجام کارهای خود دارند و سود اغوا کننده ای از خرید و فروش  مواد مخدر بدست می آورند.

به گفته رضایی این افراد گاهی وقت‌ها برای تطهیر پول های خود و پولشویی در سایر بخش های بازار ارز، سکه؛  ملک هم وارد می شوند.  

وی ادامه داد : کشف مواد مخدر در این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۱ درصد افزایش یافت و کشف موادمخدر و دستگیری قاچاقچیان و توزیع کنندگان هر سال نسبت به سال گذشته افزایش دارد.

وی بیان کرد: دستگیری قاچاقچیان موادمخدر در اصفهان هم در ۶ ماهه نخست سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد افزایش را نشان می دهد.

استاندار اصفهان اظهارداشت: گسترش روز افزون موادمخدر در کشور یکی از سیاست های نظام استکباری و نظام سلطه علیه کشور ما محسوب می شود و باید هوشیاری و توجه بیشتری در این زمینه داشته باشیم.

به تاکید وی برگزاری اینگونه نشست های تخصصی به احصا روش ها و هماهنگی و کارشناسی ها کمک می کند.

نشست تخصصی آموزش روش های شناسایی اموال قاچاقچیان مواد مخدر ویژه دست اندرکاران امر شناسایی استان اصفهان امروز با حضور معاون دادستان کل کشور، دادستان و رییس کل دادگستری اصفهان و تعدادی از قضات، روسای دادگستری شهرستانها، نیروهای نظامی و انتظامی در شرکت برق منطقه ای اصفهان برگزار شد.

۷۱۵۰ /۶۰۲۶/  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =