چند طرح مخابراتی در جهرم به سرانجام رسید

شیراز-ایرنا رئیس مخابرات شهرستان جهرم گفت: عملیات فیبررسانی به منطقه سیمکان به اتمام رسید و چند طرح مخابراتی نیز در شهرستان به بهره‌برداری رسید.

 محمدرضا مهارت‌فر پنجشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با پیگیری‌های وزیر ارتباطات و مدیران مخابرات ایران و منطقه فارس، با اتصال به شبکه فیبر نوری زیرساخت‌های لازم برای واگذاری انواع سرویس‌های باند پهن فراهم شد.

وی ابراز کرد: در اولین فاز بهره‌برداری از این پروژه که در مدت یک سال به انجام رسید، امکان استفاده از اینترنت پر سرعت همراه فراهم خواهد شد.

مهارت فر بیان کرد: امید است با استفاده بهینه از زیرساخت فراهم شده، شاهد پیشرفت همه جانبه منطقه سیمکان به خصوص در زمینه اشتغال و کسب و کارهای نو پا باشیم.

سرپرست اداره مخابرات شهرستان جهرم همچنین گفت: دو سایت جدید آنتن همراه اول نیز در بخش سیمکان و منطقه چاه‌تیز جهرم راه اندازی و وارد شبکه شد.

وی افزود: این دو سایت با همکاری بخش‌های مختلف اداره‌ها و نهادهای جهرم راه‌اندازی شد.

مهارت فر ابراز کرد: پوشش شبکه همراه اول در بخش‌هایی از جاده جهرم-لار و برخی از روستاهای مسیر و روستای تیرافجان از توابع بخش سیمکان افزایش یافت. 

وی اظهار کرد: مراحل اولیه طراحی دو سایت جدید نیز در دست اجراست که پس از راه‌اندازی، مشکلات آنتن‌دهی در کوی شهید سحرخیز، بخشی از منطقه مقصودآباد و روستای طاغون خفر را کاهش خواهد داد.

به گفته وی مشکل آنتن‌دهی موبایل منطقه چاتیز و این قسمت از محور مواصلاتی جهرم- لار باتلاش و پرسنل اکیپ تأمین و نگهداری موبایل محور جهرم سایت همراه اول در روستای چاتیز نصب شد و مشکل پوشش‌دهی این منطقه برطرف گردید.

وی درباره مبالغ هزینه شده برای این طرح ها اظهار نظری نکرد.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار دارد.

۹۹۱۰ /۱۸۷۶