۱۸ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۸
کد خبرنگار: 937
کد خبر: 83511441
۰ نفر

برچسب‌ها

نخبگان آستارا مشکلات شهرستان را با فرماندار مطرح کردند

آستارا - ایرنا - جمعی از نخبگان و فعالان اجتماعی بندر مرزی آستارا، مشکلات بخش‌های مختلف این شهرستان را با فرماندار آن در میان گذاشته و راهکارهایی برای رفع موانع ارائه کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا شامگاه چهارشنبه در نشست فرماندار با نخبگان و فعالان اجتماعی در فرمانداری آستارا، عضو هیات مدیره اتحادیه هتل داران گیلان، حضور دلالان و واسطه گران در اطراف محوطه گمرک و پایانه مرزی آستارا را با شان و پیشینه فرهنگی و تاریخی این شهرستان مغایر دانست و ساماندهی آن را خواسار شد.

مسعود مهاجری افزود: دلال بازی و واسطه گری باعث رنجش خاطر تجار داخلی و خارجی می شود و بسیاری از بازرگانان، از وضعیت نابسامان ناشی از فعالیت بی برنامه دلالان متضرر می شوند.

خانم گرگری از فعالان اقتصادی آستارا نیز از خرید و فروش غیرقانونی ارز در محوطه پایانه مرزی، گمرک و بازار آستارا انتقاد کرد و از مسئولان امر خواست، نسبت به برچیده شدن دلالان غیرمجاز و برهم زنندگان نظم اقتصادی اقدام کنند.

عارف باباشپور عضو هیات مدیریه اتاق اصناف آستارا هم تشکیل کارگروه ساماندهی بازار ساحلی این شهرستان را برای بررسی و رفع موانع اقتصادی این مجموعه خواستار شد.

ترافیک آزاردهنده و ضرورت رفع آن، برقراری حق معامله مرزی برای مرزنشینان، ضرورت تاسیس سمن سالمندان، بها دادن به زنان در تصدی پست های مدیریتی، رفع سد معبر، مقابله جدی با تخریب منابع ملی و تکمیل طرح گردشگری تالاب استیل از مطالبات و خواسته های سایر حاضران در این نشست بود.

فرماندار آستارا در پایان این نشست، رایزنی با نخبگان و فعالان اجتماعی را برای پیشبرد هدف های عمرانی و توسعه شهرستان مهم دانست و نسبت به پیگیری و رفع مشکلات یاد شده قول مساعد داد.

حسن رستم زاد گفت: همدلی و مشورت، مقدمه رفع موانع است و باید با همراهی در مسیر آبادانی بیشتر آستارا، گام های بلندی جهت رونق و پیشرفت این شهرستان برداریم.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.

۷۱۲۴

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha