۱۵ درصد حقوق مستمری بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر افزایش یافت

کرمانشاه- ایرنا- مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان کرمانشاه؛ از افزایش ۱۵درصدی حقوق مستمری‌بگیران این صندوق به مناسبت روز ملی روستا و عشایر خبرداد و گفت: این افزایش حقوق از ۱۵ مهر سالجاری اعمال خواهدشد.

سجاد طاهری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: این افزایش ۱۵ درصدی از ابتدای سال جاری لحاظ خواهد شد و مابه‌التفاوت این ۶ ماه نیز همزمان با حقوق مهرماه به حساب مستمربگیران از طریق شعب بانک کشاورزی استان واریز خواهد شد.

طاهری، در ادامه تعداد بیمه شدگان صندوق بیمه اجتماعی روستا و عشایر استان کرمانشاه را ۷۴ هزار خانوار و تعداد مستمری بگیران را حدود 2 هزار نفر اعلام کرد.

وی با اشاره به تفاهم نامه دولت و صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر در روز ملی روستا و عشایر در شهر بیرجند گفت: این تفاهم نامه در راستای توانمندسازی افرادی است که تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری را دریافت کرده اند.

طاهری در ادامه مزیت این تفاهم نامه برای افراد زیرپوشش این صندوق در آن دانست که علاوه بر دریافت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری از طریق عضویت از مزایای یارانه ۷۰ درصدی بیمه صندوق اجتماعی که دولت در این بخش پرداخت می کند برخوردار می شوند.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت دارد که ۵۰۰ هزار نفر آنها در ۲ هزار و ۵۹۵ روستا زندگی می‌کنند.

۳۲۰۹/۸۰۶۶