ایران مدعی قهرمانی در مسابقات جهانی پرورش اندام است

زنجان - ایرنا - دبیر فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام کشور گفت: ایران، از مدعیان کسب عنوان قهرمانی مسابقات جهانی ۲۰۱۹ بدنسازی و پرورش اندام در کشور امارات است.

مهدی نصیبی، روز پنجشنبه در آئین افتتاحیه مسابقات بدنسازی و پرورش اندام قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی که با حضور قریب ۴۷۰ ورزشکار به میزبانی زنجان برگزار می‌شود، افزود: ورزشکاران منتخب ایران ۱۵ آبان امسال و با آمادگی کامل عازم این رقابت ها خواهند شد که امید است از عنوان قهرمانی جهان و آسیایی خود دفاع کرده و پیروز و سربلند بازگردند.

وی با بیان اینکه این رشته ورزشی ایران چندین سال است که عنوان قهرمانی جهان و آسیا را در اختیار دارد، اظهار داشت: امسال تیم ملی ایران در مسابقات آسیایی بدنسازی و پرورش اندام که خرداد ماه برگزار شد توانست با کسب عنوان قهرمانی پرچم مقدس جمهوری اسلامی را به اهتزاز درآورد.

نصیبی با تاکید براینکه تیم ملی ایران با برترین ها در رقابت های جهانی امارات حضور خواهد یافت، افزود: این ورزشکاران توسط کمیته فنی فدراسیون و از میان شرکت کنندگان در مسابقات زنجان، برگزیده خواهند شد.

دبیر فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، گفت: در پیکارهای زنجان، تلاش بر این است حق و حقوق هیچ ورزشکاری ضایع نشود و به همین خاطر نیز از داوران بسیار مجرب و توانمند، استفاده می شود تا جای هیچ شک و شبهه ای نباشد.  

  نصیبی با بیان اینکه هیات های استانی با نفرات منتخب و برتر و با آمادگی کامل در این رقابت ها  شرکت کرده اند، افزود: ورزشکاران، استقبال خوبی را از این مسابقات کرده اند و به حتم شاهد رقابت های بسیار نزدیک و خوب خواهیم بود.

در پایان این آئین از حسین شمس، پیشکسوت و طلایه دار فرهنگ پهلوانی این رشته ورزشی که از ۱۶ سالگی، قهرمانی را تجربه کرده است با اهدا لوح تقدیر، مورد تجلیل قرار گرفت.

این پیشکسوت ورزش بدنسازی و پرورش اندام استان زنجان، منش و خصلت پهلوانی را مهم تر از قهرمانی دانست و گفت: پهلوانان هرگز نمی میرند و در واقع پیشکسوتان سندهای زنده تاریخ هستند.

شمس با بیان اینکه کارهای بزرگ را مردان بزرگ انجام می دهند افزود: پیشکسوتان، متعهدین راستین جامعه هستند که جاودانه مانده و ایستاده می میرند.

مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی پرورش اندام، بادی کلاسیک، فیزیک، فیزیک کلاسیک و ماسکولار فیزیک که امروز /پنجشنبه/ با هدف انتخاب ورزشکاران برتر به منظور اعزام به رقابت های جهانی فجیره امارات، در زنجان آغاز شد.

این رقابت‌ها در رده های سنی و دسته های وزنی مختلف به مدت ۲ روز (صبح و بعدازظهر) و با حضور قریب ۴۷۰ ورزشکار در سالن ۶ هزاری نفری امام خمینی (ره) مجموعه ورزشی انقلاب زنجان برگزار می‌شود.

۶۰۸۴/۶۰۸۵

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =