اختصاص ۷۵ درصد ظرفیت ناوگان خراسان شمالی به زائران اربعین

بجنورد- ایرنا-.مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: ۷۵ درصد از ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی این استان به جابه‌جایی زائران اربعین اختصاص یافته است.

علی اصغر بدیعی مقدم روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در خراسان شمالی، ۱۰۵ دستگاه اتوبوس برای اعزام زائران اربعین تدارک دیده شده است.

وی افزود: برای جلوگیری از بروز مشکل در تامین ناوگان مسافری و خدمات به مسافران، از مردم استان انتظار می رود از سفرهای غیر ضرور اجتناب کنند.

وی در باره خدمات رسانی به زائران اربعین اظهار داشت: مهران، مرز خروجی زائران این استان برای شرکت در همایش پیاده روی اربعین تعیین شده است و زائران با ناوگان عمومی تا مرز جابه جا می شوند البته برخی ناوگان که کارهای گمرکی شان انجام شده، به خاک عراق هم می روند.

بدیعی مقدم گفت: در سفر بازگشت از عراق هم، زائرانی از این استان که از ۲۴ تا ۲۹ مهرماه وارد کشور شوند از مرز مهران به همدان و از همدان به استان اعزام می‌شوند اما کسانی که قبل از این تاریخ بازمی گردند، از مرز مهران به خراسان شمالی اعزام می‌شوند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی خاطرنشان کرد: اعزام زائران به مرز مهران از ۱۰ مهرماه، در حال انجام است.

تاکنون بیش از ۱۸ هزار و ۲۶۰ نفر در خراسان شمالی برای شرکت در آیین اربعین حسینی، نامنویسی کرده‌اند که این رقم نسبت به مجموع زائران سال گذشته رشد ۲ برابری دارد.

۷۱۸۵/ ۶۰۴۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =