بیش از ۲۳هزار مشترک روستایی سمنان الگوی مصرف آب را رعایت نمی‌کنند

سمنان- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان سمنان گفت: ۲۳ هزار و ۶۱۲ مشترک این شرکت، الگوی واقعی مصرف آب را در نیمه اول سال ۹۸ الگوی مصرف آب را رعایت نکرده‌اند.

منصور کشاورزیان روز یکشنبه در گفت‌ و گو با ایرنا افزود: از میان ۵۲ هزار و ۴۷۳  مشترک آب و فاضلاب خانگی در روستاهای استان سمنان حدود ۲۳ هزار و ۶۱۲ مشترک بیش از الگوی مصرف آب مصرف کرده اند.

وی بیان کرد: الگوی واقعی برای مشترکین مصرف آب روستایی ۱۵ مترمکعب به ازای هر خانوار پیش‌بینی شده که مشترکان پرمصرف از این میزان، مصرف بالاتری دارند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی سمنان با تاکید بر ضرورت رعایت الگوی مصرف برای برطرف شدن مشکل آب روستاییان اظهار داشت: ۲۹ درصد از مشترکان روستایی در ۲ برابر الگو  و ۱۶ درصد از مشترکان بیش از ۲ برابر الگوی آب در نیمه نخست ۹۸ مصرف کردند.

کشاورزیان خاطرنشان کرد: مشترکان بدمصرف روستایی استان سمنان ۷۴ درصد از مصرف حجمی آب در ۶ ماه ابتدایی امسال را به خود اختصاص می دهند.

وی ادامه داد: مصرف آب در دامداری‌ها و زمین‌های کشاورزی یکی از چالش‌های اساسی در حوزه آب روستایی به شمار می‌رود زیرا مشترکان از آب آشامیدنی برای سایر موارد استفاده می‌کنند.

کشاورزیان یادآور شد: ۲۹۲ روستا با ۱۰۷ هزار و ۴۰۷ نفر جمعیت تحت پوشش آب و فاضلاب روستایی استان سمنان است.

طبق آخرین بررسی ها که پایان سال ۹۶ به دست آمد، حدود ۳۲ درصد مشترکان بین الگوی مصرف تا ۲ برابر آن و ۱۷ درصد بیش از ۲ برابر الگو آب مصرف می کنند.

۷۴۰۸/۹۸۹۱

اخبار مرتبط