دستگاه‌ها در شناسایی و برخورد با فساد پیش قدم باشند

تهران- ایرنا- معاون اول قوه قضاییه گفت: هر دستگاه در زمینه شناسایی و برخورد با آسیب ها، فساد و همچنین ضعف ها باید پیش قدم باشد.

حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری بیست و سومین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها که در محل مجلس قدیم برگزار شد، در جمع خبرنگاران افزود: در این زمینه شوراها و شهرداری ها جایگاه مهمی دارند. درست است که شهرداری ها برای انجام وظایف شان نیاز به بودجه دارند اما نسبت به آن باید انضباط مالی و نسبت به نحوه تامین بودجه و مصرف آن توجه کامل را داشته باشند.
وی همچنین از مسئولان برگزاری این نشست قدردانی کرد و گفت: امروز باید همه برای خدمت رسانی به مردم، بسیج شویم چرا که این مردم شایسته خدمت هستند و همه مسئولان این همت را داشته باشند که با کمترین هزینه و آسان تر به مردم خدمت کنند.
محسنی اژه ای تاکید کرد: در این نشست تاکید شد که از ظرفیت ها استفاده شود و خواسته شد که بعضی از قوانین که شاید ضعیف اجرا شده یا اینکه اجرا نشده اند به آنها تذکر داده شود. یکی از وظایف مهم بازرسی کل کشور است تا بر اجرای قوانین و نحوه اجرای آن نظارت کند.

الویری: نظارت شورای عالی استان ها در بررسی بودجه مدنظر قرار گیرد
رئیس شورای عالی استان ها نیز در جمع خبرنگاران گفت: در نشست امروز مواردی مطرح شد که یکی از آنها نظارت بر قوانین است که از وظایف شورای عالی استان ها است و همچنین موضوع مدیریت شهری و واگذاری امور به مدیریت محلی. مورد دیگری که در این نشست از قوه قضاییه خواسته شد، این است که زمینه نظارت شورای عالی استان ها در بررسی بودجه مدنظر قرار گرفته شود و قبل از تصویب بودجه، بودجه به نظر شورای عالی استان‌ها هم رسیده شود.
مرتضی الویری تاکید کرد: موضوع دیگر اصل ۱۰۱ قانون اساسی است که مهمترین کارکرد آن منع تبعیض است. در این زمینه شورای عالی استان ها اعلام آمادگی می‌کند که برای مبارزه با فساد با دیگر دستگاه‌ها و قوه قضاییه همکاری های لازم را انجام می دهد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =