۱۸ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۷
کد خبرنگار: 999
کد خبر: 83511365
۰ نفر

برچسب‌ها

۵۴۳۱ پرونده در شعب تعزیرات حکومتی کردستان تشکیل شد

سنندج - ایرنا - مدیرکل تعزیرات حکومتی کردستان گفت: در ۶ ماه اول امسال پنج هزار و ۴۳۱ فقره پرونده در شعب تعزیرات حکومتی استان تشکیل شد که پنج هزار و ۳۹۶ فقره از این پرونده‌ها رسیدگی و منجر به صدور حکم شده است.

سید نجیم حسینی روز پنجشنبه در نشست خبری اظهار داشت:‌ در این مدت در مجموع برای پرونده‌های رسیدگی شده ۴۳۷ میلیارد و ۵۳۸ میلیون و ۳۸۴ هزار ریال حکم در قالب جریمه نقدی صادر شده است.

وی اضافه کرد: از کل تعداد پرونده‌ها، سه هزار و ۳۳۸ فقره پرونده ورودی در حوزه کالا و خدمات بود که برای سه هزار و ۳۱۰ فقره پرونده حکم صادر و مختومه شد ضمن اینکه یک هزار و ۹۴۵ پرونده نیز در زمینه قاچاق تشکیل شد که یک هزار و ۹۳۳ حکم هم در این بخش صادر شد.

حسینی یادآور شد: در این مدت در زمینه بهداشت، دارو و درمان ۱۴۸ فقره پرونده و ۱۰۷ پرونده نیز مانده سال گذشته در این حوزه داشتیم که ۱۵۳ پرونده در مدت ۶ ماه‌ اول امسال مورد رسیدگی قرار گرفته است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کردستان افزود: به غیر از شهرستان‌های دیواندره، دهگلان و سروآباد در شهرستان‌های دیگر استان شعبه و نیروی انسانی تعزیرات حکومتی مستقر است و به پرونده‌ها رسیدگی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه پرونده شهرستان‌های بدون شعبه در شهرستان‌های همجوار رسیدگی می‌شود، گفت: پنج شعبه بدوی در سنندج مرکز استان و ۲ شعبه تجدیدنظر در حوزه‌های صنفی و قاچاق کالا و ارز نیز فعالیت می‌کند.

حسینی با بیان اینکه می‌توانیم از بازرسین افتخاری بهره بگیریم، تاکید کرد: تعزیرات حکومتی با کمک مردم می‌تواند نظارت بهتری داشته باشد و در این راستا سامانه‌های ۱۳۵ تعزیرات و ۱۲۴ صنعت، معدن و تجارت آماده دریافت گزارشات مردمی است.

وی یادآور شد:‌ تعزیرات حکومتی کردستان ۴۹۷ گشت و ۵۹۹ بازرسی به همراه دیگر دستگاه‌ها در این ۶ ماهه در سطح بازار استان انجام داده‌ است.

حسینی با اشاره به اینکه جرایم عرضه کالای قاچاق در بازار بیشتر و در مرتبه اول هم ۲ برابر ارزش کالاست، اظهار داشت: از میان پرونده‌های قاچاق تشکیل شده ۱۶۰ پرونده مربوط به عرضه کالای قاچاق بوده‌ است.

۶۱۰۸/۹۱۰۲

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =