۱۸ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۳
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 83511362
۰ نفر

برچسب‌ها

گشایش انجمن دوستی ایران و پاکستان در ایالت پنجاب

اسلام آباد - ایرنا - انجمن دوستی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان متشکل از جمعی از نمایندگان مجلس ایالتی پاکستان، شخصیت های دانشگاهی، فرهنگی و علمی این کشور در شهر «لاهور» مرکز ایالت پنجاب فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرد.

اولین نشست انجمن دوستی ایران و پاکستان روز پنجشنبه با ‏حضور «محمد رضا ناظری» سرکنسول جمهوری اسلامی ایران ایران در شهر لاهور تشکیل شد.

خانم «سمیرا احمد» نماینده مجلس ایالت پنجاب از حزب تحریک انصاف، «عمران مسعود» رئیس دانشگاه آسیای جنوبی لاهور و وزیر شهشمفه سابق علوم، «علی حسام ‏اصغر» معاون ارشد اتاق بازرگانی و صنعت لاهور، «زاهد جاوید احمد» معاون اتاق بازرگانی لاهور، ‏خانم «سمیعه راحیل قاضی» عضو ارشد حزب جماعت اسلامی و معاون انجمن زنان جهان اسلام، دکتر «رشید بخاری» استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه لاهور و تعدای از شخصیت‌های فرهنگی و دانشگاهی به عنوان اعضای این انجمن، در این نشست شرکت کردند.

سرکنسول ایران گفت: ‏تشکیل و شروع فعالیت انجمن دوستی از نیازهای مهم مناسبات ایران و پاکستان است. این انجمن بعنوان یک تشکل مردم نهاد و غیر دولتی با توجه به ظرفیت وتجربه عظیمی که اعضاء دارند موجب گسترش روابط ‏دوجانبه در ابعاد فرهنگی، اقتصادی و دانشگاهی گردد.

شخصیت های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی پاکستان نیز ضمن استقبال از تشکیل انجمن پیشنهادی، آن را تقویت کننده روابط ‏دو کشور در عرصه‌های مختلف از جمله عرصه اقتصادی دانستند.‏

نماینده مجلس ایالتی پنجاب پاکستان با قدردانی از تلاش شخصیت های دو کشور برای تشکیل انجمن دوستی ایران و پاکستان، گفت: تشکیل چنین نهادهایی برای تقویت بیش از پیش روابط برادرانه میان دو کشور امری اجتناب ناپذیر است.

سمیرا احمد با تاکید بر ضرورت وحدت میان ملل اسلامی و نقش بی بدیل ایران و پاکستان برای حمایت از مسلمانان، افزود: تاریخ هزار ساله ایران و فرهنگ و غنی این سرزمین بر هیچ کس پوشیده نیست و ما مصرانه به دنبال تبادلات فرهنگی و علمی با کشور و دوست و همسایه ایران هستیم.

مسئولان اتاق بازرگانی شهر لاهور پاکستان نیز بر استفاده از ظرفیت های موثر انجمن دوستی دو کشور برای کمک به افزایش همکاری های تجاری و بازرگانی مشترک تاکید کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =