اتمام حجت استاندار قزوین با مدیران برای اجرای مصوبات کارگروه‌ها

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: مصوبات کارگروه‌های استانی از جمله شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولت باید حداکثر در ۲۰ روز اجرا شوند در غیر این صورت با مدیران خاطی برخورد می‌شود.

هدایت الله جمالی پور روز پنجشنبه در شورای نشست شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولت افزود: اجرای تمامی مصوبات کارگروه های استانی لازم الاجرا و ضروری است.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: تقویت بخش خصوصی و اتکا به توان مردم در فعالیت های اقتصادی راهبردی است که می تواند موجب توسعه بیشتر کشور شود.

وی تصریح کرد: بخش خصوصی عامل اصلی رونق تولید، ایجاد اشتغال و در نهایت توسعه اقتصادی کشور محسوب می شود بنابراین کمک به حل مشکلات این بخش در واقع مشارکت در توسعه همه جانبه است .

جمالی پوربا بیان اینکه برای توسعه کشور نباید منتظر در آمدهای نفتی بود بلکه باید از منابع دیگر ثروت خلق کرد،اضافه کرد: در این شرایط از برخی مقررات دست و پاگیر باید با هنر مدیریتی عبور کرد تا شاهد رونق و حمایت بخش خصوصی باشیم.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری برای تقویت بخش خصوصی،اظهار داشت: سرمایه گذاری این بخش در امور بهتر از دولت نتیجه می دهد و با کم ترین هدر رفت منابع مالی همراه خواهد بود.

نماینده عالی دولت در استان قزوین با بیان اینکه قوانین را باید به سود بخش خصوصی تفسیر و تعبیر کرد،اظهار داشت: این مهم برای دستیابی کشور به توسعه کشور ضروری است و مدیران باید همواره به این نکته توجه داشته باشند که راه نجات کشور از مشکلات اقتصادی تقویت بخش خصوصی است.

استاندار قزوین همچنین بر ضرورت اعتماد متقابل بین بخش خصوصی و دولت تاکید کرد و افزود: بخش خصوصی باید به تعهدات مالیاتی خود عمل کند.

وی با بیان اینکه مدیران باید برای حل مشکلات ابتکار عمل از خود نشان دهند و از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کنند،افزود: با نگاه بسته نمی توان استان را مدیریت کرد بلکه باید دانست که بخش خصوصی و دولت به یکدیگر وصل بوده و باید برای حل مشکلات خود به یکدیگر کمک کنند.

۷۳۸۹*۳۰۱۳