حمایت از تولید داخلی نسخه علاج مشکلات کشور است

اردبیل _ ایرنا _ وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: حمایت از تولیدات داخلی نسخه علاج مشکلات اقتصادی کشور است که باید به آن توجه ویژه‌ای شود.

به گزارش ایرنا،  رضا رحمانی روز پنجشنبه در بازدید از ناحیه صنعتی شهرستان کوثر استان اردبیل افزود: چرخه تولید برای حل مشکلات مهم کشور از جمله بیکاری ، تورم ، فقر ، حفظ ارزش پول ملی ، قطع وابستگی به خارج و جلوگیری از خروج ارز راه‌گشاست.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تکلیف این وزارتخانه حفظ وضع موجود تولید و توسعه آن است، اظهار داشت: در راستای حمایت از سرمایه‌گذاران در مناطق محروم اقداماتی در حوزه وزارت صنعت ، معدن و تجارت انجام گرفته و انتظار می‌رود این حمایت‌ها در نظام بانکی نیز بیشتر شود.

وزیر صنعت ،معدن و تجارت با بیان اینکه باید از منابع تسهیلات ارزان‌قیمت از محل تبصره ۱۸ و صندوق کارآفرینی امید در اینگونه مناطق بیشتر استفاده شود ، افزود: هر چند منابع مالی به میزان بالا در اختیار نیست با این حال باید از منابع موجود نیز استفاده بهینه کرده و اعتبارات به صورت مناسب تخصیص داده شود.

رحمانی گفت: بر این اساس در مناطق محروم کل کشور با حداکثر تخفیف و حداقل تقسیط در واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران اقدام می‌شود.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری‌های انجام گرفته در شهرستان کوثر و خلخال در استان اردبیل بیان کرد: ظرفیت‌های خوبی به طور بالقوه در منطقه کوثر استان اردبیل وجود دارد ولی در گذشته سرمایه‌گذاری‌های اندکی در این شهرستان انجام می‌گرفت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: در حال حاضر حرکت‌های مناسبی برای حمایت از تولید در شهرستان کوثر آغاز شده و بیشتر واحدهای راکد این حوزه با اشتغالزایی اهالی منطقه فعال شدند.

وی گفت: در شهرک صنعتی گیوی مرکز شهرستان کوثر نیز سرمایه‌گذاران حضور یافتند و فعالیت‌هایی در این زمینه آغاز شده است.

شهرستان کوثر در جنوب اردبیل واقع است.

وزیر صنعت،معدن و تجارت بامداد پنجشنبه وارد اردبیل شده و صبح امروز با سفر به شهرستان‌های خلخال و کوثر از واحدهای صنعتی این شهرستان‌ها بازدید کرد.

۳۰۰۶/ ۱۲۵۷/۷۱۱۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =