اعضای هیات نظارت بر انتخابات مجلس در اصفهان معرفی شدند

اصفهان- ایرنا- اعضای هیات نظارت بر یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان اصفهان از سوی شورای نگهبان انتخاب و معرفی شدند.

شورای نگهبان، مرتضی طبیبی، حجت الاسلام و المسلمین سید رسول محمود آبادی رئیس شعبه ۲۷ دادگاه تجدید نظر، محمدرضا اکرمی، حسین قدسی و علی خراسانی را به عنوان اعضای هیات نظارت بر یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان اصفهان معرفی کرد.

ریاست این شورا را مرتضی طبیبی رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان استان اصفهان برعهده دارد.  

انتخاب اعضای هیات نظارت بر انتخابات مجلس در شهرستان‌ها، بخش‌ها و حوزه‌های اصلی و فرعی و نظارت بر همه فرآیند انتخابات از جمله ثبت‌نام و رد یا احراز صلاحیت نامزدها از وظایف این هیات است.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان استان اصفهان روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: پس از تشکیل هیات مرکزی نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به ریاست آیت الله جنتی، تشکیل هیات نظارت بر این انتخابات در استان ها در دستور کار قرار گرفت. 

مرتضی طبیبی با بیان اینکه بر اساس قانون باید دو برابر اعضای هیات یاد جهت تعیین اعضای اصلی به شورای نگهبان پیشنهاد می دادیم افزود: در این پیوند طی روزهای گذشته ۱۰ نفر را به هیات مرکزی نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس پیشنهاد دادیم که از بین آنها پنج نفر انتخاب شدند. 

وی اضافه کرد: شورای نگهبان اوایل هفته جاری اسامی این افراد را به عنوان اعضای هیات نظارت بر یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان اصفهان ابلاغ کرد. 

 یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفند امسال برگزار می‌شود.

استان اصفهان با احتساب نماینده ارامنه اصفهان و جنوب ایران دارای ۲۰ نماینده در مجلس شورای اسلامی است.  

۲۰۹۳ /۶۰۲۶/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =