۱۸ مهر ۱۳۹۸،‏ ۹:۵۴
کد خبرنگار: 1260
کد خبر: 83511208
۰ نفر

برچسب‌ها

باران‌های فصلی هند بیش از ۲ هزار کشته بر جا گذاشت

دهلی نو - ایرنا - وزارت کشور هند اعلام کرد، آخرین آمار نشان می دهد، تلفات انسانی ناشی از سیل در فصل بارانی سال جاری این کشور به ۲ هزار و ۱۲۰ تن رسیده است.

نشریه " تایمز او ایندیا" روز پنجشنبه نوشت: وزارت کشور هند در گزارش خود افزود: در سال جاری ۴۶ نفر به دلیل وقوع سیل همچنان مفقود هستند در حالی که بیش از ۲۵ میلیون نفر در ۲۲ ایالت تحت تاثیر سیل و باران های فصلی شدید قرار گرفته اند. همچنین ۷۳۸ نفر نیز به دلیل حوادث مرتبط با سیل مجروح شده اند.

در میان ایالت های هند ماهاراشترا با ۳۹۹ کشته دارای بیشترین تلفات و ایالت بنگال غربی با ۲۲۷ کشته در جایگاه دوم قرار دارد.

در این گزارش آمده است: سیل و رانش زمین در سال جاری ۱۰۹ هزار واحد مسکونی را در سراسر هند کاملا تخریب کرده و به بیش از ۲۰۰ هزار خانه دیگر آسیب زده است. همچنین یک میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار زمین کشاورزی در این کشور نابود شده است.

سازمان هواشناسی هند اعلام کرده است که در طول چهار ماه فصل بارانی سال جاری، این کشور بیشترین میزان بارندگی از سال ۱۹۹۴ تاکنون را دریافت کرده است.

تلفات سیل در هند در سال های اخیر افزایش داشته است به طوریکه در سال ۲۰۱۶ این تلفات ۹۳۶ نفر  و در سال ۲۰۱۷،  ۱۲۰۰ نفر بوده است.

این تعداد در فصل بارش سالجاری به ۲ هزار و ۱۲۰ نفر رسیده است.

باران های موسمی (مانسون)که از ژوئن (خرداد/تیر) تا سپتامبر (شهریور/مهر) به طور منظم در هند ادامه دارد، همه ساله خسارت جانی و مالی زیادی در این منطقه برجای می گذارد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha