جشنواره قصه‌گویی سمنان برگزیدگان خود را شناخت

سمنان- ایرنا- مرحله استانی بیست‌ و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در سمنان با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

آئین اختتامیه مرحله استانی بیست و دومین رقابت بین المللی قصه‌گویی شامگاه چهارشنبه با حضور علاقمندان، پیشکسوتان عرصه ادبیات، تئاتر، سینما و پژوهش در سالن اجتماعات  کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان با معرفی برگزیدگان برگزار شد.

هیات داوران این جشنواره سیدمحمدرضا طبسی، مصطفی حسینی، محمدباقر قاسم، فروهر معدنی و سکینه پارسا بودند که قصه‌گویان برگزیده این مرحله از جشنواره را در سه بخش مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها، زنان و مردان، دختران و پسران معرفی کردند.

برگزیدگان اول تا سوم بخش مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها راه‌یافته به مرحله‌ ملی راخدیجه سلمانی با قصه‌ « گل رو گل بو»، فاطمه قاسمی با قصه «دعای پدر» و محترم ترحمی با قصه‌ « پیرزن کوچولو» تشکیل می‌دهند.

در بخش دختران و پسران راه‌یافته به مرحله‌ ملی، سیده حنانه میرحسینی با قصه‌  «قیچی که دنبال کار می‌گشت»، سیده‌ سارا موسوی با قصه «یک سبد سیب» و مهدیس مطیعی با قصه «ستاره دمشق» رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

عسل نیکو با قصه «قلب مترسک»، الهام عباسی با قصه‌ «پیراهن بی‌بی‌نازنین» و مریم صرفی با قصه «دیو و سه دختر» موفق به کسب رتبه‌های برتر بخش منطقه‌ای شدند.

هیات داوران نوجوان استان سمنان در این مرحله منتخبین خود را در بخش‌های مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها، دختران و پسران و زنان و مردان، به ترتیب فضل‌الله احسانی با قصه «خاله سوسکه»، مائده مومنی با قصه «نازدار پهلوان» و فرزانه‌سادات طاهری با قصه «آدم کوچولوی گرسنه» معرفی کردند.

در مرحله استانی بیست و دومین جشنواره بین‎المللی قصه‌گویی، الهه حسنی با قصه «کفش» و ملیحه آقاحسینی با قصه‌ «مار خال‌خالی چی می‌خواست» از سوی هیات داوران استانی، شایسته تقدیر شناخته و معرفی شدند.

۷۳۵۹/۷۴۰۸

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها