عملیات اجرایی ۱۵۰ طرح آبرسانی کشاورزی در استان مرکزی آغاز شد

اراک - ایرنا - مسئول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: عملیات اجرایی ۱۵۰ طرح آبرسانی کشاورزی از محل اعتبارات این نهاد انقلابی در نقاط محروم استان آغاز شد.

«امید محترمی» روز پنجشنبه در گفت‌وگو با ایرنا، افزود: این طرح‌های عمرانی با  ۴۸ میلیارد ریال از محل اعتبارات بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی و با هدف رسیدگی به مناطق محروم انجام می‌شود.

وی ادامه داد: تمامی مراحل برنامه‌ریزی، مطالعه و طراحی این‌ها از سوی مهندسان بسیجی استان انجام شده و عملیات اجرایی آن نیز با مشارکت اردوهای جهادی دانشجویی و مهندسی به صورت رایگان انجام می‌شود. 

مسئول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی افزود: اردوهای جهادی بهترین فرصت برای دستگاه‌های اجرایی و آحاد ملت در رسیدگی به مناطق محروم است و در سال‌های گذشته استفاده چشمگیری از این نیروهای خدوم شده است.

محترمی بیان کرد: ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی در قالب طرح اقتصاد مقاومتی امسال در استان مرکزی پرداخت شد که ۲۰۰ فرصت شغلی را فراهم کرده است. 

وی گفت: فعالیت‌های اقتصادی مقاومتی سپاه روح الله استان مرکزی از پنج سال قبل کلید خورده  ودر این مدت ۵۸۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزا در چهار هزار و ۶۵۰ عرصه پرداخت و بیش از ۹ هزار فرصت شغلی در استان ایجاد شده است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی اظهار داشت: تسهیلات اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی در ۱۴ بخش پرورش دام سنگین، کاشت زعفران، صنایع دستی، پرورش مرغ بومی، پرورش قارچ، کشت گیاهان دارویی، پرورش شترمرغ، پرورش بلدرچین، داربستی کردن باغات انگور، پرورش زنبور عسل، پرورش ماهی، محصولات گلخانه ای و صنایع تبدیلی به متقاضیان پرداخت شد.

محترمی اظهار داشت: پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی بسیج سازندگی سپاه روح الله امسال تداوم دارد و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به بسیج سازندگی استان و یا هر یک از شهرستان‌ها طرح های خود را ارایه کنند و در صورت تامین اعتبارات، تسهیلات به متقاضیان پرداخت می‌شود.

وی گفت: ۳۰ هزار کارگاه و دوره آموزشی و توانمندسازی در راستای تسهیل در امور متقاضیان و حل مشکلات این قشر در پنج سال اخیر بیش با دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی انجام شده است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی ادامه داد: بیش از ۹۰۰ طرح عمرانی در زمینه‌های مختلف انتقال آب روستایی، آبرسانی کشاورزی، ساخت پل، لایروبی قنوات، ساخت استخر آب در مناطق محروم روستایی با اعتباری بالغ بر ۳۲۰ میلیارد ریال تاکنون  انجام شده که نیمی از آن از منابع داخلی سپاه و بقیه از سوی خیران و دستگاه‌های اجرایی تامین شده است.

در سال ۱۳۷۹ بسیج سازندگی به فرمان مقام معظم رهبری آغاز به‌کار کرد و در پی آن اردوهای جهادی با اعزام دانش آموزان و دانشجویان در ایام تعطیلات به مناطق محروم با هدف محرومیت‌زدایی راه اندازی شد.

۳۰۱۷/۶۰۱۳/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =