وزیر راه و شهرسازی از طرح تعریض گردنه صلوات‌آباد سنندج بازدید کرد

سنندج - ایرنا - وزیر راه و شهرسازی روز پنجشنبه در سفر به استان کردستان از طرح چهار خطه کردن مسیر سنندج - همدان در محدوده گردنه صلوات‌آباد بازدید کرد.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی به منظور بازدید از چند طرح راهسازی و اطلاع از روند ساخت پروژه‌های راهسازی به کردستان سفر کرد و در اولین برنامه کاری به همراه استاندار کردستان، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی،  معاونان استاندار و جمعی از مدیران کل از گردنه صلوات آباد که مراحل تعریض آن در دست انجام است، بازدید کرد.

بهمن مرادنیا استاندار کردستان نیز در این بازدید خواستار توجه جدی دولت به بخش راه های استان شد و گفت توسعه این بخش زیرساختی جز مطالبات های مردم کردستان است.

معاون شرکت ساخت و توسعه راه های کشور  هم در این بازدید اظهار داشت: عملیات اجرای این طرح به طول ۲۰ کیلومتر و ۵۰۰متر از ۲ سال قبل شروع شده و هم اکنون نیز از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

کدخدازاده افزود: تاکنون در طرح چهار خطه کردن جاده گردنه صلوات آباد محور سنندج - همدان عملیات عمرانی به ارزش ۳۶۵ میلیارد ریال انجام شده که ۳۱۵ میلیارد ریال آن پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه در این طرح دولت حدود ۱۰ میلیارد ریال پیمانکاران بدهکار است، اضافه کرد: تاکنون ۹ کیلومتر از این مسیر آسفالت ریزی و آماده بهره برداری شده که در صورت تامین اعتبار این میزان تا پایان فصل عمرانی به ۱۵ تا ۱۶ کیلومتر می رسد.

بازدید از مسیر سنندج - مریوان و تونل باغان، بازدید از مرز باشماق مریوان و بازدید از فرودگاه و بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی سقز بخشی از برنامه‌های سفر وزیر راه و شهرسازی به استان کردستان است.

همچنین در ادامه این سفر یک روزه وزیر راه و شهرسازی از پروژه های راهسازی شهرستان بیجار، تونل و جاده گردنه ماموخ در مسیر سنندج - سقز، پروژه روگذر سه راهی مریوان و پروژه بانتا آبیدر سنندج بازدید کرده و شرکت در جلسه شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان نیز آخرین برنامه این سفر اعلام شده است.
۳۰۳۴/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha