۱۳۹ دانش‌آموز بازمانده از تحصیل خراسان شمالی به کلاس درس بازگشتند

بجنورد- ایرنا- ۱۳۹ نفر دانش‌آموز دوره ابتدایی خراسان شمالی که سال گذشته ترک تحصیل کرده بودند با تلاش آموزش و پرورش استان، به چرخه تحصیل برگشتند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان شمالی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سال گذشته هزار و ۱۹۰ دانش آموز دوره ابتدایی از تحصیل بازماندند که تلاش داریم تا شرایط تحصیل را برای تمام افراد در سال تحصیلی جاری فراهم کنیم.

عصمت بدخشان اظهار داشت: حدود ۲۴۰ نفر از این دانش آموزان، کودکان با نیازهای ویژه هستند که اسامی آنان به آموزش و پرورش استثنایی استان داده شده و باید برای تحصیل پیگیری های لازم انجام می شود.

وی افزود: علت حضور نداشتن ۱۶۷ نفر از دانش آموزان در کلاس درس استان، مهاجرت بوده است که پنج نفر از این تعداد، به خارج کشور رفته اند.

بدخشان گفت: هشت نفر از دانش آموزان دوره ابتدایی در شهرستان های راز و جرگلان، شیروان، گرمه و مانه و سملقان، به علت بیماری صعب العلاج از کلاس های درس بازمانده اند.  

وی تصریح کرد: ۵۳ نفر به علت فقر مالی، چهار نفر به علت اشتغال به کار، ۴۵ نفر به علت داشتن سرپرست بد، چهار نفر به علت ثبت نام در مدارس دینی اهل سنت و دو نفر به علت دوری راه، در کلاس های درس حاضر نشده اند.

بدخشان گفت: علت ترک تحصیل یک دختر در شیران و سه نفر در مانه و سملقان هم ازدواج بوده است و ۱۹۳ نفر به علت ممانعت والدین ترک تحصیل کرده اند.

وی با بیان اینکه ۵۰ نفر از این کودکان بازمانده از تحصیل استان هم فوت کرده اند خاطرنشان کرد: ۱۳ نفر در اسفراین، ۲ نفر در بام، ۱۰ نفر در راز و جرگلان، ۶ نفر در شیروان، ۱۲ نفر در مانه و سملقان، یک نفر در فاروج بوده است و در هر کدام از شهرستان های بجنورد، جاجرم و گرمه هم دو نفر فوت کرده اند.  

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان شمالی اظهار داشت: بر این اساس ۲۸۵ نفر از دانش آموزان هنوز شناسایی نشده اند که با کمک فرمانداری ها و ثبت احوال، تلاش داریم تا نشانی خانواده ها و یا بستگان شناسایی شود.

۱۰۵ هزار دانش آموز خراسان شمالی در دوره ابتدایی تحصیل می کنند.

۱۶۵ هزار دانش آموز در بیش از دوهزار باب آموزشگاه خراسان شمالی زیر نظر ۱۴ هزار معلم مشغول به تحصیل هستند.

۷۱۸۵/ ۶۰۴۲

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha