همه گیت‌های گذرنامه پایانه چذابه فعال شدند

اهواز - ایرنا - ۲۰ گیت خروجی گذرنامه پایانه مرزی چذابه با ورود بیش از ۱۵هزار زائر اربعین حسینی در ساعت ۱،۳۰ دقیقه بامداد پنجشنبه فعال شد تا روند خروجی زائران از این پایانه مسافری سرعت گیرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا  با بازشدن درهای اصلی ورودی به پایانه مرزی چذابه هر سه دستگاه "ایکس ری" گمرک نیز که به منظور بازرسی الکترونیکی وسایل سفر زائران تعبیه شده فعال شدند.
جانشین فرمانده قرارگاه اربعین در مرز چذابه در بازدید از روند عبور زائران اربعین حسینی از پایانه مسافری چذابه گفت: تمهیدات و هماهنگی های بین بخشی برای عبور آسان زائران اربعین حسینی انجام شده است.
حمید سیلاوی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: گیت های گذرنامه که مهمترین بخش فعال پایانه چذابه است بدون مشکل در حال انجام تشریفات عبوری زائران است و نیروهای کمکی و معین نیز در حال فعالیت هستند.
وی پیش بینی کرد در ۲ روز آینده عزیمت زائران اربعین حسینی از پایانه چذابه به نقطه اوج خود نزدیک شود.
در همین حال دهها دستگاه اتوبوس نیز از محل توقفگاه خودرویی مرز چذابه تا محل پایانه که حدود هفت کیلومتر است کار جا به جایی زئران را انجام می دهند.
اربعین پارسال ۲۳۶هزار زائراز مرز چذابه راهی کربلای معلا و نجف اشرف شدند. این رقم در اربعین سال ۱۳۹۶ حدود ۴۰۰هزار نفربود.
پیش بینی شده با حذف روادید برای زائران ایرانی اربعین حسینی مجموع زائرانی که توفیق حضور در راهپیمایی روز جهانی اربعین را داشته باشند از ۲ میلیون پارسال به ۳ میلیون زائر برسد. 
به گزارش ایرنا حرکت خودجوش زائران اربعین حسینی از روزهای آغازین ماه صفر به سمت گذرگاه های مرزی چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز و شلمچه در ۱۵کیلومتری غرب خرمشهر شروع شده و در چند روز مانده به روز اربعین شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین علیه السلام و یاران و اصحاب آن حضرت ، به اوج خود خواهد رسید.
طبق تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران ، ۲۷مهرماه روز اربعین حسینی است. در عراق نیز همین روز ، اربعین است.
۶۰۶۵/۶۰۶۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =