قم آمادگی کامل برای حمایت از موکب های اربعین را دارد

قم – ایرنا – استاندار قم، محوریت موکب های مردمی در خدمت رسانی به زائرین اربعین را مورد تاکید قرار داد و گفت: مدیریت استان ضمن ارتباط مستمر با موکب های اربعین، آمادگی کامل برای پشتیبانی و حمایت از نیروهای مردمی در برگزاری هرچه با شکوه تر این مراسم را دارد.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، بهرام سرمست روز چهارشنبه در جلسه ستاد اربعین استان در سالن جلسات جامعه مدرسین قم، با اشاره به لزوم ارتقاء سطح خدمات در ایام اربعین، اظهار کرد : استفاده از تجربیات گذشته و آسیب شناسی برنامه های سال های قبل در برنامه ریزی مراسم اربعین اهمیت ویژه ای دارد.
وی به تاکید بر ضرورت پیش بینی دقیق وضعیت استان در میزبانی از زائرین خارجی و اعزام زائر به عتبات عالیات افزود: کمیته های ذیل ستاد اربعین بصورت روزانه آمار دقیق از حوزه مسئولیت خود ارائه دهند تا برای خدمت رسانی به موقع و کامل به زائران مشکلی وجود نداشته نباشد.
سرمست تصریح کرد: در کنارحضور موکب های استان در عتبات عالیات و اعزام زائرین قمی، قم میزبان زائرینی از کشورهای همسایه در ایام اربعین است که باید با اطلاع رسانی مناسب برای میزبانی برنامه ریزی شود.
وی تاکید کرد: ایام اربعین فرصتی مناسب است تا با افزایش فضاسازی های عمومی در سطح شهر، در کنار خدمات رفاهی برای فرهنگ سازی پیرامون مراسم اربعین اقدام شود.


مشارکت عمومی مهمترین مولفه انتخابات است
استاندار قم همچنین روز چهارشنبه در جلسه ستاد انتخابات استان در سالن امام جواد (ع) استانداری قم، با بیان اینکه هیات برگزارکننده انتخابات استان قم منسجم و پایبند به ارزش های نظام و انقلاب هستند گفت: تعامل اعضای هیات های اجرایی و نظارت امری ضروری در راستای برگزاری انتخاباتی باشکوه، سالم است.
سرمست، مهمترین مولفه در برگزاری انتخابات را حضور باشکوه مردم دانست و افزود: انتخابات باید تبدیل به یک حماسه ملی شود و در این راستا نقش مشارکت مردم در افزایش پشتوانه نظام ضروری است.
وی با بیان اینکه اولویت در برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی است ادامه داد: بایستی در بحث الکترونیکی شدن انتخابات بررسی های لازم به جهت زیرساخت های لازم صورت بگیرد.
سرمست همچنین با تاکید بر ارائه ی آموزش های لازم به اعضای ستاد انتخابات گفت: اشرافیت در قوانین انتخابات از اهمیت ویژه برگزاری آن برخوردار است.


امنیت مردم مدار از ضرورت های تامین امنیت در شرایط کنونی است
استاندار قم همچنین روز چهارشنبه در نشست با فرماندهان ناجای استان قم، ضمن گرامیداشت هفته ی ناجا، امنیت را به مثابه اکسیژن برای جامعه دانست و گفت: تا وقتیکه خللی در امنیت ایجاد نشود قدر آن دانسته نمی شود.
وی ایمان، پاکدستی و خداآگاهی را لازمه فعالیت در نیروی انتظامی دانست و گفت: دستاوردهای نیروی انتظامی استان نتیجه ازخودگذشتگی و خودآگاهی و عزت نفس بوده است.
استاندار قم با اشاره به گستره ی وظایف نیروی انتظامی ادامه داد: ناکارآمدی در بسیاری از بخش ها وظیفه ی ناجا را سنگین تر می کند و نیاز به چاره اندیشی در حوزه های مختلف خصوصا بخش فرهنگی و برنامه ریزی در زمینه ی پیشگیری هستیم.
سرمست خاطرنشان کرد:یکی از ویژگی های مدیریت کارآمد این است که اجازه ندهیم مسائل اجتماعی به سیاسی و نهایتا امنیتی تبدیل شوند و در این راستا نیازمند نقش آفرینی جدی تر دستگاه های فرهنگی هستیم.
سرمست در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تغییر ماهیت جرائم و فراگیر شدن فضای مجازی افزود: نیروی انتظامی باید برای مقابله با جرائم رایانه ای اتاق فکر داشته باشد و برای چنین جرائمی که رو به افزایش نیز هستند برنامه ریزی کند.
استاندار قم با تاکید بر اینکه پلیس باید برنامه محور عمل کند تصریح کرد: تدوین برنامه های عملیاتی توسط پلیس در راستای پیشگیری و مقابله با جرائم فضای مجازی بایستی در دستور کار قرار بگیرد.
وی همچنین با اشاره به برخی سیاه نمایی ها که ریشه در سیاست های تبلیغاتی دشمنان نظام دارد، بیان داشت: هدف سیاه نمایی هایی که علیه دولت و نظام صورت می گیرد سست کردن پایه های امنیت در جامعه است که نهایتا کار نیروی انتظامی را سخت می کند.
استاندار قم در ادامه تامین امنیت اجتماعات را از دیگر وظایف ناجای استان دانست و با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در سال جاری خاطرنشان کرد: تامین امنیت جز وظایف نیروی انتظامی است.


۷۴۰۴/ ۶۱۳۳/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =