سرانه فضای سبز شهر قم به ۲۰ متر مربع رسید

قم-ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر قم گفت: سرانه های فضای سبز شهر قم به ۲۰ متر مربع رسیده که یک اقدام قابل توجه در مجموعه مدیریت شهری است.

عبدالله جلالی چهارشنبه شب در آیین افتتاح و بهره برداری از مجموعه ورزشی سرلشگر خلبان شهید عباس اکبری درقم افزود: توسعه سرانه فضای سبز در افق و سند چشم انداز ۲۰ ساله شهرداری از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
وی در ادامه بیان کرد: توسعه مباحث فرهنگی، اجتماعی و ورزشی از اولویت‌ها و مباحث مهم شورای اسلامی شهر و شهرداری قم می‌باشد.
وی گفت: ده ها پروژه عمرانی توسط شهرداری قم در دست اجرا بوده و تا پایان سال بخش مهمی از این پروژه‌ها تکمیل و به بهره برداری میرسند.
وی با اشاره به روند عملیات عمرانی تقاطع سه سطح ولی عصر قم خاطرنشان کرد: یکهزار و ۱۰۰ میلیون تن بتن ریزی در طول یک روز در این تقاطع انجام گرفت که یک اقدام کم نظیر در طرح‌های عمرانی و امر پل‌سازی درکشور است.
جلالی بیان کرد: روند تکمیل و بهره‌برداری از باغ پرندگان قم با وضعیت مطلوبی دردست اجراست، همچنین شهربازیهای پیش بینی شده شهرداری قم نیز با تکمیل مراحل تجیهز به زودی در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.
وی گفت: تجهیزات تله سیژ بوستان علوی به صورت کامل بعد از گذشت ۲ سال کارشکنی گمرک در اختیار شهرداری قم قرار گرفته به زودی در این محل نصب خواهد شد.
رییس شورای اسلامی شهر قم تاکید کرد: خیابان انقلاب قم نیز به زودی در ادامه پیاده راه سازی معابر اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س)‌به پیاده راه تبدیل خواهد شد.
جلالی گفت: با تبدیل خیابان انقلاب به پیاده راه و ساماندهی اطراف حرم مطهر ، آرامش و سرمایه‌گذاری در هسته مرکزی شهر روند بهتری به خود خواهد گرفت.
وی اظهار کرد: جبران عقب ماندگیهای قم، هدف مهمی بوده که در مجموعه مدیریت شهری قم دنبال می‌شود.
وی افزود: از ابتدای هفته گذشته ۱۱۰ دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان اتوبوس رانی قم اضافه شده و به زودی خطوط اتوبوس رانی شهر نیز تغییر پیدا خواهد کرد.
جلالی گفت: برای خرید این ۱۱۰ دستگاه اتوبوس، شهرداری قم بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان هزینه کرده‌است.
وی  در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: دومین کنگره ملی ۶ هزار شهید استان قم سال آینده برگزار می‌شود و اقدامات شهرداری قم در این رابطه به تدریج آغاز شده است.
در پایان این آیین از خانواده شهید عباس اکبری تجلیل و از سند هویتی این خلبان شهید رونمایی شد.
مجموعه ورزشی سرلشگر خلبان شهید عباس اکبری با اعتبار ۱۶۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
سرلشگر خلبان شهید عباس اکبری سال ۶۷ در شهر کرکوک عراق به شهادت رسید و در گلزار شهدای علی بن جعفر(ع) قم مدفون است.

۷۴۰۳/ ۶۱۳۳/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =