عربستان،امارت و بحرین حمله ترکیه به خاک سوریه را محکوم کردند

تهران – ایرنا – عربستان، امارات و بحرین چهارشنبه شب حمله ارتش ترکیه به مناطقی در شمال شرق سوریه را محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس) ، یک مقام در وزارت خارجه عربستان سعودی که نامش عنوان نشده، گفت: حمله ترکیه به خاک سوریه اقدامی در نقض یکپارچگی، استقلال و حاکمیت  سرزمینی این کشور محسوب می شود.

همچنین خبرگزاری رسمی امارات متحده عربی (وام) اعلام کرد که ابوظبی به شدت حمله نظامی ترکیه به خاک سوریه را محکوم کرده است.
وزارت خارجه بحرین نیز ضمن محکوم کردن حمله ترکیه به خاک سوریه اعلام کرد که این اقدام آنکارا نقض قوانین بین المللی و حاکمیت سوریه و یکپارچگی سرزمینی این کشور است.

پیش تر نیز "احمد ابوالغیط" دبیرکل اتحادیه عرب ضمن هشدار به دولت ترکیه برای آغاز عملیات نظامی در سوریه هرگونه حمله نظامی به این کشور را از پیش محکوم کرد.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه ساعتی پیش از آغاز عملیات نظامی در شمال شرق سوریه خبر داد.

رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد که عملیات ارتش این کشور در حمله جدید علیه حزب کارگران کردستان ترکیه "پ. ک. ک" و یگان های مدافع خلق "ی. پ. گ"، «چشمه صلح» نام دارد.

اقدام ترکیه برای حمله به شمال سوریه برغم مخالفت های گسترده منطقه ای و جهانی صورت گرفت.

کارشناسان سیاسی و شخصیت های مختلف در کشورهای جهان این اقدام ترکیه را ورود به باتلاق سوریه خوانده اند.

پیش تر ارتش ترکیه در دو عملیات سپر فرات (۳ شهریور ۹۵ تا ۹ فروردین ۹۶) و عملیات شاخه زیتون (۳۰ دیماه ۹۶ تا ۴ فروردین ۹۷) با همکاری گروه های تروریستی مورد حمایت خود، چهار هزار کیلومتر از خاک سوریه از جمله  شهرهای الباب، اعزاز، جرابلس و عفرین در شمال این کشور را تصرف کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =