آکادمی کشتی موحد در کاشان به بهره‌برداری رسید

کاشان- ایرنا- آیین بهره‌برداری از آکادمی کشتی موحد در منطقه لتحر کاشان با حضور جمعی از نام‌آوران و پیشکسوتان این رشته ورزشی و مسوولان شهرستانی برگزار شد.

این آکادمی با ظرفیت ۲ تشک کشتی، سالن بدنسازی و خوابگاه با اختصاص اعتبار هشت میلیارد ریالی در زمینی به مساحت ۵۸۰ مترمربع ساخته شده است.

عبدالله موحد چهارشنبه‌شب در حاشیه افتتاح این طرح گفت: هر چه سالن ورزشی در کشور ساخته شود، باز هم کفایت نمی‌کند و جهت تحقق هدف‌ها در حوزه ورزش به ساخت سالن‌های بیشتری نیاز داریم.

وی با اشاره دشواری‌های فعالیت‌های ورزشی در گذشته افزود: ورزش را با ژیمناستیک آغاز کرده و در نونهالی به سمت کشتی رفتم اما امکانات مناسبی در اختیار نداشته و تمرین‌ها را با پای برهنه روی زمین انجام می‌دادیم.

این پیشکسوت رشته کشتی و دارنده ۶ مدال طلای المپیک و جهان در کشتی آزاد بیان کرد: امیدوارم آنقدر زنده بمانم تا شاهد باشم کشتی‌گیران کم سنی که در این سالن تمرین می‌کنند، روزی قهرمان کشتی جهان و المپیک شوند.

رییس پیشین فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران نیز اظهارداشت: موحد نخستین ورزشکار ایرانی از نظر مدال‌آوری در رقابت‌های بین‌المللی و یازدهمین نفر در کشتی جهان است که نام و تصویرش بر دیوار فیلا نقش بسته است.

محمدرضا طالقانی با اشاره به گردن‌آویزهای جهانی و المپیکی موحد تصریح کرد: اگر اختلاف‌های داخلی نبود، این اسطوره ورزشی می‌توانست افتخارهای بیشتری نیز به ارمغان بیاورد.

وی با اشاره به جایگاه و اهمیت پهلوانی در ایران خاطرنشان کرد: هر کسی را نمی‌توان با این عنوان صدا زد، زیرا پهلوانان کسانی بودند که از حقوق ضعیفان دفاع کرده و دست افتادگان را می‌گرفتند.

آیین کلنگ‌زنی آکادمی کشتی عبدالله موحد مهرماه ۱۳۹۴ با حضور این پیشکسوت در منطقه لتحر کاشان برگزار شده بود.

نزدیک به ۳۰۰ هزار ورزشکار زن و مرد در قالب ۵۰ هیات و یک هزار و ۳۰۰ باشگاه ورزشی در استان اصفهان فعالیت دارند.

شهرستان ۳۶۵ هزار نفری کاشان در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

۶۱۳۶/۸۱۲۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =