۱۷ مهر ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۵۴
کد خبرنگار: 2058
کد خبر: 83510987
۰ نفر

برچسب‌ها

تحریم‌های آمریکا برای ایران به فرصت تبدیل شده است

مشهد- ایرنا- معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران گفت: تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران به فرصت تبدیل شده و این موفقیت گرانبهایی است که در دفاع مقدس تجربه کرده ایم.

وحید مرندی مقدم چهارشنبه شب در مراسم تجلیل از واحدهای دارای کیفیت برتر استان خراسان رضوی در مشهد به مناسبت روز جهانی استاندارد افزود: قبل از انقلاب رتبه چهلم جهان را در زمینه استاندارد داشتیم که اکنون این رتبه به رده ۲۲ در جهان، رتبه سوم در آسیا و رتبه اول در بین کشورهای اسلامی ارتقا یافته است.

وی اظهار داشت: در هیات مدیره جهانی ایزو از ۱۵ کرسی در بین ۱۶۲ کشور یک کرسی را ایران کسب کرده که موفقیت بسیار بزرگی به حساب می آید و ۸۰۰ نفر از کارشناسان ما در ایزو فعالیت دارند و بیش از ۱۰۰ استاندارد بین المللی را ما نوشته ایم.

وی گفت: از امسال در بخش گردشگری تبیین استاندارد هتل های میراثی و رستورانهای سنتی به ما واگذار شده که در نزدیک شدن به ارایه خدمات استاندارد جهانی به گردشگران موثر است. 

مرندی مقدم افزود: در بخش داخلی ۳۳ هزار و ۵۰۰ استاندارد ملی تدوین کرده ایم، در نانو مقام چهارم جهانی را داریم و در تدوین استاندارد نانو بعد از چین و انگلستان رتبه سوم را کسب کرده ایم.

وی با بیان اینکه در حوزه هسته ای ۱۵۰ استاندارد را تدوین کرده ایم اظهار داشت: تلاش ما این است که از حوزه های سنتی عبور کنیم و به سوی استاندارد های جدید در مدیریت بحران، زندان، فضاهای عمومی، معابر، نانو و هسته ای وارد شده ایم.

وی گفت: ۲۵ هزار واحد تولیدی در کشور مشمول استاندارد اجباری هستند و تاکنون ۲۶ هزار پروانه اجباری استاندارد صادر شده است. 
مرندی مقدم با بیان اینکه در بخش صنعت حلال یک کشور تاثیرگذار در بین ۳۵ کشور عضو هستیم افزود: گردش مالی سالانه صنعت حلال در دنیا بیش از ۲۵۰۰ میلیارد دلار است که از این مبلغ ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیارد دلار آن به غذای حلال مربوط می شود که اگر ایران بتواند فقط پنج درصد این گردش مالی را جذب کند سالانه بالغ بر ۱۲۵ میلیارد دلار می شود در حالی که اکنون درآمد نفتی ما سالانه ۴۰ میلیارد دلار است.

وی اظهار داشت: در این صورت است که با موفقیت می توانیم از درآمد نفت چشم پوشی کنیم و آن را برای نسل های آینده نگه داریم و به سوی انرژی های تجدید پذیر برویم.

طاهره عظیمی فرد مدیر روابط عمومی و رییس امور اداری اداره کل استاندارد خراسان رضوی نیز گفت: در این همایش از ۱۲ واحد حوزه صنعت و تولید، دو واحد از حوزه خدمات، ۱۲ مدیر کنترل کیفیت، سه آزمایشگاه همکار، یک شرکت آموزشی نمونه، سه مدیر فنی آزمایشگاه و سه نفر از کارکنان این نهاد قدردانی می شود. 
وی افزود: یک هزار و ۹۳۰ واحد در این استان زیرپوشش استاندارد اجباری هستند.
۶۰۷۰/۶۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =