نهضت عاشورا نماد یک مبارزه تاریخی از آدم تا خاتم است

بوشهر- ایرنا- معاون سیاسی اجتماعی حوزه‌های علمیه کشور گفت: نهضت عاشورا یک پدیده تاریخی موقت و یا درگیری محدودی بین ۲ گروه و شخص نبود بلکه نماد یک مبارزه و نبرد بزرگ تاریخی از آدم تا خاتم است.

حجت الاسلام محمدحسن زمانی چهارشنبه شب در پنجمین نشست تخصصی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه رهبر انقلاب افزود: عاشورا نماد برجسته نبرد حق با باطل است از زمان هابیل و قابیل این نبرد شروع شده و تا قیام حضرت مهدی ادامه دارد.
وی ادامه داد: هر زمانی حسین، یزید خود را دارد و امروز رئیس جمهوری آمریکا یزید زمان است که همه امت اسلامی باید با آن مبارزه کنند.
زمانی اظهارداشت: امروز شمر اسراییل، عبیدالله ابن زیاد انگلستان، عمربن سعد عربستان سعودی و وارث الحسین رهبر معظم انقلاب اسلامی است.
وی گفت: در نخستین قراردادی که آمریکا با ایران بست از ایران برای جرم و ظلم  امضا گرفت و با این حساب این قرارداد ظالمانه است.
معاون سیاسی اجتماعی حوزه‌های علمیه کشور افزود: در قرارداد دوم که آمریکا در زمان ناصرالدین شاه با ایران می‌بندد نخستین مرکز تبلیغ مسیحیت در کشور  تاسیس شود که با راه ‌ندازی این مرکز بسیاری از مردم ایران را از دین اسلام برگردانند.
زمانی یادآور شد: از سال ۱۹۶۹میلادی نیز ساواک را در ایران تاسیس و بزرگ‌مردان جامعه اسلامی ایران را در موزه عبرت تهران در حد مرگ‌ شکنجه دادند ولی صدای آنها به جایی نرسید.
وی گفت: اصل این جنایت و تاسیس ساواک با طراحی آمریکا انجام گرفت و اگر ده‌ها هزار قبل انقلاب شکنجه شدند نیز جنایت‌کار اصلی آمریکا است.
معاون سیاسی اجتماعی حوزه‌های علمیه کشور بیان کرد: اسرائیل نیز که شمر امروز است تمام جنایت خود را با حمایت‌ آمریکا انجام می‌دهد و هیچکس در این عالم نسبت به آنها دم‌ نمی‌زند و داد و فریاد نمی‌کند.
وی گفت: ۴۰ سال است که میلیاردها دلار ایران توسط آمریکایی‌ها بلوکه شده ولی با این حال اکنون در حالی مدعی حقوق بشر شده که خود نخستین ناقض حقوق بشر است.
زمانی ادامه داد: آمریکایی که اولین کسی بوده بمب اتم را بر سر مردم ژاپن ریخته مدعی شده بمب اتم بد است.
معاون سیاسی اجتماعی حوزه‌های علمیه کشور اضافه کرد: در این رابطه عجیب است که دولت‌های دیگر دنیا هیچی نمی‌گویند و این وضعیت عجیب است که هیچکس داد نمی‌زند.
زمانی اظهار داشت: ایران انقلابی وقتی نماینده‌اش در سازمان ملل حضور پیدا می‌کند فریاد مبارزه با یزید زمان را با شجاعت بلند می‌کند.
وی یادآور شد: در جنگ تحمیلی که ۲۰۰ هزار نفر کشته شده گناه اصلی زیر سر آمریکا است و بعد چند سال جریان داعش را ایجاد کردند.
زمانی افزود: بیش از یک میلیون مسلمان توسط داعش به عنوان جریان تاسیس شده توسط آمریکا کشته شدند و آیا آنها بزرگ‌ترین جنایتکار  و یزید زمان نیستند؟

۷۲۱۲/۶۰۴۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =