ابراز نگرانی صلیب سرخ برای خانواده‌های داعشی در سوریه

تهران- ایرنا- «فابریزیو کاربونی» مدیر بخش خاورمیانه کمیته بین‌المللی صلیب سرخ، روز چهارشنبه از کشورهایی که شهروندان داعشی‌ آنها در کمپ‌های واقع در شمال شرقی سوریه مستقرند، خواست؛ این افراد را تحویل بگیرند.

به گزارش خبرگزاری رویترز از ژنو، وی گفت که حدود یکصد هزار نفر از نیروهای شکست خورده داعش و خانواده های آنها در کمپ های منطقه و اطراف آن اقامت دارند.   

این افراد، نیروهای بازداشتی داعش از کشورهای سوریه و عراق و اتباع کشورهای دیگر به همراه زنان و فرزندانشان هستند که در بازداشت نیروهای کرد سوریه قرار دارند.  

کاربونی گفت: والدین این کودکان، کشته یا زخمی شده اند و این کودکان در مکانی به سر می برند که واقعاً مناسب آنها نیست.

وی افزود: از این رو، می توان تصور کرد که این کودکان چه ضربه های روحی را متحمل شده و می شوند.

کمتر کشوری تمایل دارد اتباع داعشی خود را تحویل بگیرد. این مساله، بحث و جدل بسیاری را در کشورهایی که این عناصر از آن برخاسته اند، به وجود آمده است.  

از سویی، انتشار اخبار مربوط به حملات هوایی ترکیه به شمال شرقی سوریه در روز چهارشنبه، مردم این منطقه را نگران و سرگردان کرده است.

رهبران جهان نگرانند که این حملات ممکن است فصل جدیدی در جنگ سوریه بگشاید و باعث ناآرامی در منطقه شود.  

کمیته بین المللی صلیب سرخ اعلام کرد که کشورهای یاد شده باید مسؤولیت پذیرش شهروندان خود را بر عهده گیرند. ۹۱۰۹

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه روز چهارشنبه از آغاز عملیات نظامی در شمال شرقی سوریه خبر داد.

رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد که عملیات ارتش این کشور در حمله جدید علیه کردهای حزب کارگران کرد ترکیه "پ.ک.ک" و یگان‌های مدافع خلق "ی. پ.گ" ،  «چشمه صلح» نام دارد.

جامعه جهانی، عملیات ترکیه در شمال شرقی سوریه را محکوم کرد. انگلیس و فرانسه خواستار برگزاری نشست فوری شورای امنیت برای بررسی این مسأله شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha