استاندار یزد: از ظرفیت فضای مجازی برای مدیریت بحران‌ استفاده کنیم

یزد - ایرنا - استاندار یزد گفت: برای پیشگیری و کاهش خسارات ناشی از حوادث احتمالی باید برگزاری دوره‌های آموزشی برای مدیران، کارمندان و عموم مردم در دستور کار ستاد مدیریت بحران استان باشد و از ظرفیت رسانه‌های گروهی و فضای مجازی نیز برای اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی مردم استفاده کرد.

محمدعلی طالبی شامگاه چهارشنبه در ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران افزود: همه دستگاه‌های اجرایی موظف به برگزاری دوره‌های آموزشی برای کارکنان خود هستند تا از این طریق بتوان با آمادگی بیشتر به مقابله با حوادث پرداخت.

وی ادامه داد: برگزاری دوره‌های آموزشی برای اقشار مختلف مردم در حوزه مدیریت بحران بر اساس مقررات جدید نقش مهمی در پیشگیری از آسیب‌های احتمالی ناشی از وقوع حوادث دارد.

طالبی به اهمیت برنامه‌ریزی توسط فرمانداران و بخشداران استان برای جلب مشارکت دهیاران در حوادث و بهره‌گیری جدی از ظرفیت آنها تاکید کرد.

وی بیان داشت: واگذاری بحشی از برنامه‌ها در مناطق به دهیاران در خصوص پیشگیری و مقابله با حوادث نقش تعیین کننده‌ای در کاهش آلام دارد.

این مسئول خاطر نشان کرد: بررسی وضعیت رودخانه‌ها  و مسیل‌ها با جدیت و هماهنگی و همکاری تمام دستگاه‌های مسئول و فرمانداران جدی گرفته شود.

طالبی به اهمیت پیش‌بینی محل‌های اسکان در مواضع ضروری و اضطراری در استان تاکید کرد و نظارت و هماهنگی بیشتر توسط ستاد بحران را خواستار شد.

به گفنه وی، بازنگری در طرح‌های هادی و تفصیلی شهرها و جاده‌های مواصلاتی موضوع مهمی است که باید قبل از هر حادثه احتمالی مدنظر قرار گیرد.

همچنین مدیرکل مدیریت بحران استان با ارائه گزارشی در خصوص اجرای مانور مشترک زلزله بین ۲ استان یزد و کرمان از تمام فعالان آن قدردانی کرد.

محمود شاکری شمسی  افزود: این مانور طبق برنامه با دقت و هماهنگی به خوبی برگزار و آمادگی نیروها در کاهش حوادث را نشان داد.

وی  به قانون جدید مدیریت بحران کشور توسط مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و بر اجرای کامل آن با همکاری تمام دستگاه‌ها تاکید  و اظهار داشت: برای اجرای این قانون تمام دستگاه‌ها موظف به حضور در عرصه و انجام ماموریت‌ها با تمام توان هستند.

۷۵۳۶/  ۶۱۹۷ 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =