انعقاد تفاهم‌نامه چهارجانبه با موضوع سرمایه‌گذاری در طرح‌های دانش بنیان صنعت خودرو

تهران - ایرنا - در آخرین روز از گردهمایی فناورانه صنعت خودرو، تفاهم‌نامه چهار جانبه‌ای میان صندوق نوآوری و شکوفایی، گروه صنعتی ایران خودرو، گروه خودکفایی دانش و فناوری فاطر شریف و صندوق پژوهش و فناوری کریمه با موضوع سرمایه‌گذاری بر روی طرح‌های دانش‌بنیان صنعت خودرو به امضا رسید.

به گزارش روز چهارشنبه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، موضوع این تفاهم‌نامه دو ساله شامل همکاری در زمینه تامین مالی مورد نیاز برای توسعه و تجاری‌سازی فناوری‌های مرتبط با حوزه خودرو به ویژه از طریق صندوق کریمه یا ایجاد صندوق‌های پژوهش و فناوری جدید، همکاری در زمینه ارایه خدمات توانمندسازی و تجاری‌سازی فناوری به شرکت‌های دانش بنیان مرتبط شامل خدمات مشاوره و آموزش، توسعه بازار، اخذ استانداردها و گواهینامه‌ها می شود.

تعهدات صندوق نوآوری و شکوفایی در این تفاهم‌نامه شامل تسهیل خرید محصولات دانش بنیان برای شرکت ایران خودرو با ارایه تسهیلات لیزینگ و استصناع در چارچوب قوانین و ضوابط، کمک به تامین مالی شرکت‌های دانش بنیان مورد تایید ایران خودرو در قالب سرمایه در گردش، تسهیلات تولید صنعتی یا سایر تسهیلات در چارچوب قوانین و ضوابط می‌شود.

همچنین در گردهمایی سه روزه فناورانه صنعت خودرو با حضور معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی، مشاور وزیر صمت و مدیر کل دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه این وزارتخانه، ۲۲ تفاهم نامه میان شرکت مگاموتور و شرکت‌های دانش بنیان حاضر به ارزش ۶۵۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به امضاء رسید.

در ادامه نیز تفاهم‌نامه دیگری میان شرکت طراحی مهندسی و تامین قطعات ایران خودرو (ساپکو) با شرکت فناوری و مهندسی طیف زمین در خصوص طراحی سیستم خودروی متصل منعقد شد.

گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های صنعت خودرو، ۱۵ تا ۱۷ مهرماه در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست‌ جمهوری برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha