آمریکا باید پاسخگوی تضییع حقوق ۸۰ میلیون ایرانی باشد

بوشهر- ایرنا- دبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران گفت: اگر آمریکا ادعای دفاع از حقوق بشر را دارد باید پاسخگوی تضییع حقوق ۸۰ میلیون ایرانی باشد.

امین انصاری روز چهارشنبه در پنجمین نشست تخصصی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی در بوشهر افزود: هرچند ملت ایران به  فرموده رهبرمعظم انقلاب مظلوم اما مقتدر هستند  و آمریکا باید نسبت به ظلمی که به این ملت کرده به جامعه جهانی پاسخ دهد.

وی بیان کرد: مطابق خروج آمریکا از برجام و اعمال دوباره تحریم‌های یک جانبه گزارشگران سازمان ملل دو نامه در ۲۰ اوت و پنج نوامبر درارتباط با نقض حقوق ملت ایران ارسال کردند و سوالاتی از آمریکا در مورد خروج از برجام داشتند و خواستار پاسخگویی شدند اما براساس اطلاعات مندرج در سایت کمیسر عالی حقوق بشر و برخلاف رویه ملت‌ها تاکنون دولت آمریکا پاسخی نداده است.

انصاری اضافه کرد: این پاسخگو نبودن آمریکا نشان از بی‌اعتنایی و قلدرمآبی خوی استکباری آن دولت جنایتکار است.

وی تاکید کرد: امروز به برکت مقاومت اسلامی پدیده افول هژمونی آمریکا نزدیک و نزدیکتر شده است.

دبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر جمهوری اسلامی گفت: جبهه مقاومت اسلامی که برای نفی سلطه استکباری تشکیل شده شامل همان مسلمان‌هایی است که درمکتب ظلم ستیزاسلام تربیت شدند و حاضر نیستند در مقابل سلطه ظالمانه سکوت کنند زیرا قرآن هرگونه سلطه کفار بر مسلمانان را نفی کرده است.

وی تاکید کرد: انتظارمی‌رود درآینده‌ای نزدیک شاهد افول و فروپاشی قدرت استکباری و امپریالیستی آمریکا باشیم تا زمینه‌ای برای فراگیر شدن تمدن اسلامی فراهم شود.

انصاری گفت: یکی از دستاویزهای آمریکا از پا درآوردن مخالفان خود اعم از نظام سیاسی و اعتقادی با شانتاژهای تبلیغاتی گسترده‌ای که در اختیار دارد، است.

وی بیان کرد: آمریکا خود را حامی بشر و طرفدار حقوق بشر مطرح کرده است این درحالی است که دشمنی و ستیزش با حقوق بشر برای همه دنیا روشن است.

انصاری گفت: در یک قرن گذشته آمریکا با حضور ۱۶ رئیس جمهوراز ۲ حزب دموکرات و جمهوری خواه تاکنون صدها مورد کودتا، سرنگونی نرم، جنگ فرهنگی و ناتو به راه انداخته و میلیون‌ها زن و مرد و کودک را به ورطه نابودی سوق داده است.

وی یادآور شد: این جنایت‌های آمریکا در اقصی نقاط جهان بویژه  غرب آسیا به وضوح دیده می‌شود و اعمال تحریم‌های ظالمانه نمونه‌ای از تضییع حقوق بشر است.

معاون بین‌الملل دفتر حفظ و نشرآثار مقام معظم رهبری گفت: اندیشمندان اروپایی و آمریکایی اصالت را در قدرت، غلبه و سلطه می‌بینند و مخالف ورود اخلاق در سیاست هستند.

محسن پاک‌آئین افزود: آنها به‌دنبال این هستند که دولت غیراخلاقی نخبگان را مطرح کنند برهمین اساس هر اقدامی که درمسیرحفظ قدرت و هژمونی آمریکا باشد اعمال می‌شود و از نظر آنان اقداماتی مانند جنگ، شکنجه و تجاوز اقداماتی غیراخلاقی تلقی نمی‌شوند.

وی بیان کرد: این نگاه نظری غربی‌ها با مبانی حفظ حقوق بشرمغایرت دارد و این نگاه امروز در بین نخبگان جهان مورد چالش قرار گرفته است.

پاک‌آئین اضافه کرد: اینها اعتقاد به اسارت انسان و امانیسم دارند براین اساس و در چارچوب نگاه لیبرالیستی آنها انسان را محق می‌دانند هر کاری را انجام دهد.

معاون بین‌الملل دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری یادآور شد: در زمان حاضر در اروپا نهضت ضد باروری ترویج شده است براین اساس طرفداران این نهضت برای اینکه بشریت در این دنیای ظالم نماند مردم را به عقیم شدن تشویق می‌کنند و این به معنای از بین بردن بشر است.

وی ازدواج هم جنس با هم جنس را از دیگر نهضت‌های مورد تاکید غربیان عنوان کرد و گفت: استکبار جهانی با این نهضت‌ها به‌دنبال این است که در درازمدت بشر را از بین ببرند.

پاک‌آئین اضافه کرد: مدعیان دفاع از حقوق بشر جنایت یمن و به چالش کشیده شدن حیثیت عربستان را می‌بینند اما به دلیل فروش سلاح و منفعت مالی که برای آنها دارد از آنان حمایت می‌کنند.

معاون بین‌الملل دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری با بیان اینکه یکی ازمشخصه‌های رفتار آمریکا موانع ستیزی است گفت: استکبارجهانی در چارچوب نگاه خود از نهادهای بین‌المللی که در مقطعی برای حفظ سلطه ایجاد کرده خارج می شود و خود و آنها را بی‌اعتبار می‌کند.

وی تاکید کرد: موازین و مبانی بین‌المللی تا جایی برای آمریکایی‌ها ارزش دارد که خلاف منافع آنها نباشد و موانع ستیزی یکی از مشخصه‌های آمریکاست.

پاک‌آئین گفت: در زمانی‌که رژیم صهیونیستی فلسطینیان را قتل عام می‌کند امنیت اسرائیل برای آمریکا بسیار مهم است.

وی ادامه داد: امروز آمریکا در قالب تروریسم اقتصادی انواع تحریم‌ها را علیه ایران اعمال می‌کند.

معاون بین‌الملل دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری گفت: براساس تعریف‌ها اگر کشوری ناقض امنیت بین‌المللی شد آن کشور باید در بخش نظامی تحریم شود این درحالی است که ۲۲ کشوری که امروز تحریم هستند هیچ یک ناقض امنیت جهانی نیستند.

وی ادامه داد: اسرائیل امروز مهمترین ناقض امنیت جهانی است و خطر جدی برای کل جهان است چون ریشه همه جنگ‌ها به آنها برمی‌گردد اما هیچ‌گاه سازمان ملل کاری به آنها ندارد.

پاک آئین گفت: هرچند ایران در سایه تحریم اقدام به تقویت توانمندی‌های خود کرده است اما سایر ۲۲ کشور دیگر که در تحریم به‌ سر می‌برند با مشکلات جدی روبرو هستند و این مبین تروریسم اقتصادی است.

وی بیان کرد: نگاه رهبری به گفتمان حقوق بشر یک نگاه شعاری و مقطعی نیست بلکه یک نگاه راهبردی و دراز مدت است و این ناقض حقوق بشر باید در جهان افشا شود و افکار عمومی جهان باید آنها را بشناسند.

معاون بین‌الملل دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری بیان کرد: براساس نگاه رهبر معظم انقلاب تمدن نوین اسلامی که دارای ارزش‌های منطقی دینی و اسلامی است باید تمدن غرب را به چالش بکشد.

۶۰۴۷/۶۰۴۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =