سامانه روشنایی جاده‌های استان اردبیل نیازمند بهسازی است

اردبیل _ ایرنا_ استاندار اردبیل گفت: سیستم روشنایی جاده‌های استان نیازمند بهسازی است و باید به این موضوع توجه ویژه شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا ، اکبر بهنامجو در حاشیه دیدار با معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: با پیگیری‌ها و هماهنگی‌های انجام شده سامانه روشنایی جاده‌های پر تردد از جمله اردبیل - سرچم و خط‌کشی جاده‌های شمال استان در آینده نزدیک نوسازی و بهسازی می‌شود.
وی بیان کرد: استان اردبیل به دلیل داشتن جاذبه‌های گردشگری فراوان و دارا بودن آب و هوای مناسب سالانه میلیون‌ها مسافر را پذیرش می‌کند و رفع مشکلات جاده‌های پرتردد و نقاط حادثه‌خیز ضرورت دارد.
استاندار اردبیل گفت: خط‌کشی جاده‌های مسیر اربعین حسینی، سیستم روشنایی و تجهیز راهدارخانه‌ها نیاز به اعتبار دارد و در این جلسه اعتبار لازم برای این امر تامین شد.
او رفع مشکلات ساختاری راه‌های استان اردبیل را یادآور شد و افزود: بهبود کیفی تردد در راه‌های اصلی استان و کاهش تصادفات جاده‌ای با تلاش اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و عوامل پلیس راه در سایه بهسازی کیفیت زیرساخت‌ها دور از انتظار نیست و باید همه دستگاه‌های متولی در این رابطه تلاش کنند. 
بهنامجو اضافه کرد: گشایش اعتبار لازم برای ترمیم و بازسازی جاده‌ها در سفر رئیس‌جمهوری به استان اردبیل جزو اولویت‌ها خواهد بود در تجهیز کامل راهدارخانه‌ها به جهت موقعیت جوی استان ضروری است.
وی با بیان اینکه بیشتر راه‌های روستایی و جاده‌های اصلی نیاز به روکش آسفالت و ترمیم دارد، گفت: با برآورد میزان اعتبار این راه‌ها توسط راهداری استان، تامین اعتبارات لازم پیگیری می‌شود.
استاندار اردبیل با بیان اینکه نگهداری راه‌ها از ساخت آن مهم‌تر است، افزود: نصب دوربین‌های ثبت تخلف و سرعت در برخی راه‌های ارتباطی استان و تعریض نقاط حادثه‌خیز و نصب علایم رانندگی در راه‌های استان برای پیشگیری از تصادفات جاده‌ای از مفاد تفاهم‌نامه نشست با رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بود.

استان اردبیل ۱۳۷ کیلومتر بزرگراه، ۷۱۶ کیلومتر راه اصلی، ۷۰۲ کیلومتر راه فرعی و چهار هزار و ۷۳۸ کیلومتر راه روستایی دارد.

۳۰۰۶/۶۰۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =