۶ باشگاه سوارکاری در اردبیل فعال است

اردبیل - ایرنا - مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل از فعالیت ۶ باشگاه سوارکاری دارای مجوز در استان خبر داد و گفت: ۹۰ ورزشکار در این رشته ورزشی در استان سازماندهی شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، بهرام آقاخانی روز چهارشنبه در مجمع انتخاباتی هیات سوارکاری استان اردبیل افزود: چهار سال پیش هیات سوارکاری استان اردبیل در بین استان‌های کشور در رتبه ۲۷ بود که با انجام اقدامات خوب، تلاش هیات و حمایت‌های متولیان ورزش استان هم اکنون در رتبه ۱۳ قرار دارد.

وی تاکید کرد که برای توسعه و پیشرفت این رشته اصیل که ریشه در تاریخ دارد  همه باید تلاش کنند. 

او از رئیس جدید هیات سوارکاری استان خواست برای همگانی کردن این رشته ورزشی تلاش کند و با تشکیل کمیته هایی مصوبات هیات رئیسه را اجرا کرده و با برگزاری مجمع سالانه عملکرد هیات مورد ارزیابی قرار گیرد.

آقاخانی از تلاش متولیان ورزش استان برای توسعه زیرساخت های ورزشی از جمله سوارکاری خبر داد و اظهار داشت: برای تامین زمین مورد نیار برای ایجاد و راه اندازی باشگاه های سوارکاری توسط بخش خصوصی تلاش می شود.

وی از رئیس فدراسیون سوارکاری خواست برای اعزام مدرس جهت آموزش ورزشکاران و مربیان استان اردبیل همکاری لازم را به عمل آورد.

در این مجمع انتخاباتی که تنها یک نفر کاندیدا داشت بهاءالدین ایلخانی با کسب ۱۴ رای از مجموع ۱۴ رای ماخوذه به مدت چهار سال به عنوان رئیس هیات سوارکاری استان اردبیل انتخاب شد.

ایلخانی در این جلسه گفت: بسط و گسترش ورزش سوارکاری، فعال کردن هیات شهرستان ها، حضور پررنگ در مسابقات کشوری و بین المللی، توجه به ورزش بانوان و تلاش برای جذب اسپانسر از جمله برنامه‌های این هیات است.

وی  مهیا کردن زیرساخت ها، برگزای کلاس‌های آموزشی برای مربیان و داوران و ورزشکاران جهت ارتقای سطح دانش آنها، شرکت در مسابقات، استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و تجربیات پیشکسوتان سوارکاری، ایجاد همدلی و تعامل و همکاری با اداره کل ورزش و جوانان استان را از دیگر برنامه های این هیات در آینده عنوان کرد.

او برگزاری منطم تور با سوار و بازدید گردشگران از نقاط دیدنی و جاذبه های گردشگری استان، اجرای دقیق تقویم ورزشی مصوب هیات و تلاش برای برگزاری مسابقات و جشنواره های متعدد را از جمله دیگر برنامه های هیات سوارکاری برشمرد.

وی با بیان اینکه هم اکنون 400 اسب با هویت و ثبت شده در باشگاههای سوارکاری استان وجود دارد، افزود: 35 هکتار زمین به صورت موقت تحویل هیات سوارکاری استان شده و امیدواریم با کمک بخش خصوصی باشگاه مدرن و به روز در آینده نه چندان دور در استان احداث و راه اندازی شود.

۶۱۳۰/۶۰۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =